شناسه خبر: ۶۱۶۷
لینک کوتاه کپی شد

عمل جدا کردن دوقلوهای اهوازی | جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده ایرانی

اولین جداسازی موفق دوقلوهای به هم چسبیده در ایران + تصاویر

سومین جراحی جداسازی دوقلوهای به‌هم‌چسبیده در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت به پایان رسید.

دوقلوهای بهم چسبیده اهوازی

پر بازدید

ترینی‌ها :

سومین عمل دوقلوهای بهم چسبیده شیرازی امروز با موفقیت انجام شد. این اولین عمل جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده ایران است که با موفقیت انجام شده است. در ادامه می توانید جزئیات خبر جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده شیرازی را در ادامه بخوانید.

علی بهادری رئیس گروه جراحی کودکان بیمارستان نمازی شیراز در خصوص جداسازی یک دوقلوی به هم چسبیده دختر در این بیمارستان که ۳ روز پیش انجام شد، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم دوقلوها را جدا کنیم، قسمتی از روده کوچک را که حدود ۱.۵ متر به هم وصل بودند، به هم دادیم و پس از عمل ۱۰ ساعته خوشبختانه از هم جدا شدند.

تولد باورنکردنی دوقلوهای بهم چسبیده به شکل عنکبوت

وی با بیان اینکه کبد این دوقلوی دختر که اصالتا اهوازی هستند، در ۳ ماهگی از هم جدا شد، گفت: متوجه شدیم مجرای مشترک دو کبد به یک سوراخ ریخته می‌شد و جداسازی کامل در ۳ ماهگی امکان‌پذیر نبود و به همین دلیل مرحله دوم جراحی به ۱۰ ماهگی موکول شد.

بهادری اعلام کرد: یکی از کودکان امروز و دیگری طی یکی دو روز آینده از دستگاه جدا می‌شود. مرحله نهایی که بازسازی دیواره شکم هر یک از دوقلوها به‌صورت مجزاست نیز در آینده انجام می‌شود.

دوقلوهای بهم چسبیده

وی ادامه داد: پیش از این، ۲ دوقلوی از مرودشت و لارستان که از ناحیه جناغ سینه و دیافراگم به‌ هم چسبیده بودند، از هم جدا شده بودند.

موفقیت عمل جداسازی دوقلوهای به‌هم‌چسبیده به یک مورد بستگی دارد

رئیس گروه جراحی کودکان بیمارستان نمازی شیراز اضافه کرد: معمولا از هر ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دوقلو که به دنیا می‌آیند، یک دوقلو به‌هم‌چسبیده است. دوقلوها از چند طریق ممکن است به‌هم چسبیده باشند گاهی با سینه و شکم، گاهی از طریق پشت و گاهی هم از طریق سر به هم می‌چسبند.

بهادری تصریح کرد: موفقیت عمل جداسازی دوقلوهای به‌هم‌چسبیده به میزان اعضای مشترک برمی‌گردد و هرچه بیشتر اعضای مشترک بیشتر باشد، خطر جداسازی بیشتر است.

وی دلیل به‌هم‌چسبیدگی دوقلوها را وجود دوقلوهای یک‌تخمکی به‌عنوان یک فرضیه ذکر کرد و گفت: اگر در بارداری زودتر از ۱۲ روز دوقلوها در رحم از هم جدا شوند، دو قلوی ازهم‌جدا هستند و اگر این‌گونه نباشد امکان چسبیدن آنها به هم وجود دارد.

دوقلوهایی که با فاصله ۸۷ روز از هم به دنیا آمدند!

اکثر دوقلوهای به‌هم‌چسبیده پس از تولد از می‌میرند

رئیس گروه جراحی کودکان بیمارستان نمازی شیراز اضافه کرد: اکثر دوقلوهای به‌هم‌چسبیده پس از تولد از بین می‌روند و تعدادی زنده می‌مانند و آنهایی که زنده می‌مانند باید از هم جدا شوند. گاهی اوقات هم ممکن است یکی از دوقلوها ناقص و دیگری کامل باشد و گاهی هم هر دو کامل اما اعضا مشترک هستند.

دوقلوهای بهم چسبیده اهوازی

بهادری تصریح کرد: از نظر اخلاق پزشکی نمی‌توانیم یک قل را فدای قل دیگر کنیم و دلیل دومرحله‌ای شدن این جداسازی نیز همین مورد بود.

وی در خاتمه یادآور شد: تیم جراحی متشکل از ۴ جراح اطفال کار جداسازی این دوقلوها را به‌ عهده داشتند.

یاداور می‌شود، رقیه و ام‌البنین الهایی دوقلوی دختر اصالتا اهوازی هستند که ۱۰ ماه پیش به دنیا آمدند و از ناحیه کبد، روده کوچک، لوزالمعده و اثنی‌عشر به‌هم‌چسبیده بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان