شناسه خبر: ۵۴۶۷
لینک کوتاه کپی شد

ازدواج نوزاد مرده در هند | عروسی مردگان هندوستان

مراسم ازدواج دو نوزاد که ۳۰ سال پیش مرده اند! + تصاویر

مراسم عروسی برای دو نوزاد مرده برگزار شده است که بدون شک باعث تعجب تان می شود اما این آداب و رسوم کاملا واقعی هستند.

عروسی مردگان

پر بازدید

ترینی‌ها :

مراسم عروسی مردگان در هند از قدیم وجود داشته و یکی از این عروسی ها، برای دو نوزادی بود که 30 سال پیش فوت کردند. مردم هندوستان عروسی مردگان را برای این دو نوزاد برگزار کردند و عکس هایشان در فضای مجازی دست به دست شده است. در ادامه جزئیات عروسی مردگان برای دو نوزاد مرده را ببینید.

مراسم ازدواج چاداپا و شوبا در هند هیچ کدام از این ملزومات را ندارد. این زوج تقریباً ۳۰ سال پیش در نوزادی مرده اند، اما خانواده هایشان آنها را به عنوان بخشی از سنت «پرتا کالینام» که به «ازدواج مردگان» نیز معروف است، به یکدیگر پیوند دادند. در این جشن شبانه حتی از آیین‌های معمول «ساپتاپادی» (مراسم ازدواج هفت مرحله‌ای هندوها) پیروی شد.

عروسی مردگان در هند

عمل ازدواج مردگان توسط تعداد کمی از جوامع هندی در ایالت هایی مانند کرالا و کارناتاکا انجام می شود. برخی از باورهای فرهنگی معتقدند افرادی که در نوزادی یا نوجوانی زیر ۱۸ سال از دنیا رفته اند، می توانند در ازدواج روحی، به هم بپیوندند و چرخه زندگی را کامل کنند. از این طریق، هر روح ناآرام یا سرگردانی که از محروم شدن از فرصت ازدواج ناراحت باشد، آرام می شود.

در غیر این صورت، ممکن است خانواده های داغدار آنها بدشانسی بیاورند و به عنوان مثال برای کسانی که قصد باردار شدن دارند مشکلاتی ایجاد شود. جایانتی کولال، مادر شوبها گفت: «پسر بزرگ ما به زودی ازدواج می کند، اما قبل از آن می خواستیم دختر متوفی ما ازدواج کند تا او خوشحال شود و خانواده را در آینده برکت دهد.»

ازدواج مردگان در هند

حداقل دو ازدواج دیگر از این قبیل در کرالا در سال ۲۰۱۷ وجود داشت، اما آمار تعداد واقعی آن ناشناخته است؛ چراکه در هند، ازدواج های پس از مرگ به طور قانونی ثبت نمی شوند. لباس ها، جای چاداپا و شوبا را پر می کنند، اما ممکن است به جای مردگان از عروسک‌ یا مجسمه‌ هم استفاده شود. این سنت غیر معمول در چین، ژاپن، سودان جنوبی و فرانسه نیز انجام می شود و در فرهنگ های مختلف متفاوت است.

عروسی مردگان در هند

در گذشته در هند، کل محله به چنین ازدواج هایی دعوت می شدند. اما در حال حاضر، به خصوص در مورد نوزادان، بیشتر یک رویداد خانوادگی تلقی می شود.  تصور می‌شود که نسل جوان این عمل را به عنوان خرافات رد می‌کنند. پسر عموی عروس معتقد است که این سنت هنوز هم برای خانواده های عزادار کاربرد دارد: «برای والدین همیشه از دست دادن فرزند دشوار است، این عمل به والدین کمک می کند تا با غم و اندوه کنار بیایند».

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان