شناسه خبر: ۶۴۲۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوند کلیه بدون بیهوش کردن

اولین پیوند کلیه بدون بیهوشی در جهان + تصاویر

برای اولین بار جراحان شیکاگو یک پیوند کلیه را به نحوی انجام دادند که طی آن بیمار تمام مدت هوشیار و بیدار بود.

پیوند کلیه بدون بیهوشی

پر بازدید

ترینی‌ها :

برای اولین بار در جهان، عمل پیوند کلیه بدون جراحی انجام شد. در این جراحی پیوند کلیه بدون بیهوشی، فرد بیمار تمام مدت هوشیار و بیدار بود. در ادامه در مورد این جراحی پیوند کلیه بدون بیهوشی بیشتر بخوانید.

برای اولین بار، جراحان شیکاگو یک پیوند کلیه را به نحوی انجام دادند که طی آن بیمار تمام مدت هوشیار و بیدار بود. این جراحی یک ماه گذشته (۲۴ مِی) انجام شد و «جان نیکلاس»، بیمار ۲۸ ساله، بلافاصله روز بعد از عمل جراحی مرخص و راهی خانه شد، در حالی که به گفته متخصصان، بیماران پیوند کلیه معمولاً دو تا سه روز را در بیمارستان بستری می‌شوند، اما این روش اساساً جراحی را به یک عمل سرپایی تبدیل می‌کند.

این عمل جراحی به طور کل کمتر از دو ساعت طول کشید و بعد از اتمام آن، بیمار اظهار داشت که دردی احساس نمی‌کند.

جراحی کلیه بدون بیهوشی

به جای استفاده از بیهوشی عمومی عادی، پزشکان یک بی‌حسی نخاعی برای نیکلاس تزریق کردند و در عین حال به او اجازه دادند در طول عمل هوشیار بماند. این نوع بیهوشی مشابه چیزی است که در حین عمل سزارین صورت می‌گیرد.

جراحی کلیه بدون بیهوشی

نیکلاس گفت که در طول عمل جراحی اصلاً ناراحتی یا دردی را در قسمت پایین‌تنه خود احساس نکرده است و با شکیبایی منتظر اتمام عمل و دریافت کلیه جدید بود. این دریافت‌کننده در سن ۱۶ سالگی دچار مشکلات کلیوی شد و عملکرد کلیه‌اش تا جایی کاهش یافت که التهاب در این اندام به سطوح خطرناک رسید و چاره‌ای جز پیوند کلیه نبود.

جراحی کلیه بدون بیهوشی

این نوع پیوند کلیه برای افرادی که فوبیای بیهوشی عمومی دارند یا بیمارانی که بیهوشی سلامتشان را تهدید می‌کند، مناسب است؛ حتی به کوتاه‌تر شدن مدت بستری آنها در بیمارستان کمک می‌کند و می‌توانند زودتر از بیمارستان ترخیص شوند و ادامه استراحت و روند بهبودی را در منزل طی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد