شناسه خبر: ۶۲۷۶
لینک کوتاه کپی شد

شناخت روابط سمی | دلیل ترک رابطه سمی

به این 5 دلیل هر چه زودتر از یک رابطه سمی خارج شو! + راهکار

وجود افراد سمی در زندگی تان می تواند عوارض بسیار جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، 5 دلیل بسیار مهم برای قطع ارتباط با افراد سمی وجود دارد.

رابطه سمی

پر بازدید

ترینی‌ها :

ابتدا باید متوجه شود که در رابطه سمی قرار دارید و فرد سمی زندگی خود را بشناسید، سپس از دست او هر چه زودتر خلاص شوید. شاید گفتن این حرف آسان باشد اما در زمان رها کردن رابطه سمی کار سخت و چالش برانگیزی است. اما وجود افراد سمی در زندگی عوارض جدی برای انسان دارد. بودن در یک رابطه سمی  به شما آسیب وارد می کند و روی فعالیت های روزانه تان اثرگذار است. در ادامه مهم ترین دلایل دوری از افراد سمی و راهکار را برای شما قرار داده ایم.

مهم ترین دلایل برای قطع ارتباط با افراد سمی

1. اثر گذاری روی شخصیت تان

قرار گرفتن در یک رابطه سمی، سلامت ذهن شما را دچار مشکل می کند. افرادی که در رابطه های بد هستند، معمولاً در معرض خطر بیشتری برای مشکلات قلبی قرار می گیرند. آن ها مشکلاتی مثل فشار خون، قند خون بالا و چاقی را بیشتر تجربه می کنند.

2. کاهش عزت نفس

نگه داشتن یک رابطه سمی به حس خود ارزشی آسیب وارد می کند، باورها و عقاید شما را دچار تغییر می کند و باعث می شود که شما نتوانید به سمت کارهای عالی و با ارزش بروید و عشق بی قید و شرط شما به این فرد باعث ایجاد اضطراب، استرس و افسردگی می شود.

3. وابستگی به دیگران

افراد سمی دوست دارند که همیشه خودشان تصمیم بگیرند، حتی برای شما هم تصمیم گیری می کنند و سعی دارند هر جنبه ای از زندگی را کنترل کنند. هنگامی که چنین اتفاقی رخ می دهد، فردیت از بین خواهد رفت و شما مدام برای رسیدن به اهداف و تصمیماتی که دارید، با خودتان درگیر هستید.

4. نادیده گرفتن نیاز های خودتان

روابط بد باعث می شود که شما از سرگرمی های مورد علاقه تان دور شوید؛ بدون این که خودتان هم متوجه باشید. یعنی هر کاری را برای راحتی طرف مقابل انجام می دهید و نیاز های خود را نادیده می گیرید و در نتیجه سلامت، ظاهر و زمان شما در زندگی هدر می رود.

رابطه سمی

5. سخت شدن اعتماد کردن به دیگران

قرار گرفتن در کنار افراد سمی باعث می شود که احساس کنید همه مانند این فرد هستند. در نتیجه نگاه شما به جهان و انسان ها تغییر می کند. مشکلاتی در اعتماد درونی شما نسبت به دیگران ایجاد می شود که روی روابطتان در آینده و احتمال داشتن یک زندگی شاد اثرگذار است.

چگونه یک فرد سمی را از زندگی خود دور کنیم ؟

1. بپذیرید که انجام این کار، زمان بر است

اگر فردی سمی برای شما مرز و حد و حدود تعیین کرد و محدودیت های شما را قبول نکرد، بدانید که با فرد خوبی در رابطه نیستید. باید در برابر او ثابت قدم و مقاوم باشید و او را از خودتان دور نگه دارید. قطع کردن همه انواع راه های ارتباطی، یک فرایند پیچیده است و نیاز به زمان دارد تا شما بتوانید به طور کامل از او دور شوید.

2. به او توضیح ندهید

این که احساس تان را برای این فرد توضیح دهید، اشکالی ندارد اما قرار نیست توضیح بلند بالا و مفصل داشته باشید. میزان گفت و گوی شما با این فرد بستگی به خودتان دارد. هر رابطه متفاوت است اما بهتر است همیشه قضیه را ساده نگه دارید. سعی کنید در کمال آرامش اعلام کنید که نمی خواهید با او در ارتباط باشید.

رابطه سمی

3. بحث نکنید

اگر آن ها تمایل دارند که با شما بحث کنند و صحنه سازی کنند، سعی کنید جلوی آن ها را بگیرید. همیشه از بحث کردن با چنین افرادی دوری کنید و در دام سمی آن ها برای مذاکره های منفی نیفتید و آن ها را تنها بگذارید.

4. روش ارتباطی خود را انتخاب کنید

سعی کنید مساله قطع ارتباط با او را در یک فضای عمومی در میان بگذارید، زیرا افراد سمی معمولاً هنگامی که با شما تنها باشند، عصبانیت زیادی را از خودشان ابراز می کنند اما جو فضای عمومی آن ها را می گیرد و باعث می شود که آرام تر صحبت کنند. همچنین می توانید برای او نامه بنویسید، افکار و احساسات خود را بیان کنید که دیگر این فرد در خواندن نامه هیچ فرصتی برای جر و بحث نخواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان