شناسه خبر: ۶۲۴۱
لینک کوتاه کپی شد

اشتباه رایج زنان در زندگی مشترک

8 تا از بدترین اشتباهات زنان که زندگی مشترک رو نابود می کنه!

اگر به دنبال پیدا کردن آرامش در زندگی مشترک هستید، قبل از انجام هر رفتاری خوب فکر کنید تا برایتان مشکلی بوجود نیاید. گاهی اشتباهات کوچک باعث فاجعه می شوند.

اشتباهات زنان در زندگی مشترک

پر بازدید

ترینی‌ها :

اشتباهات زنان در نحوه رابطه شان با همسر خود اشتباهاتی مرتکب می شوند که شاید از نظر آن ها مهم نباشد اما به مرور رابطه را دچار اختلال می کند. بسیاری از این اشتباهات زنان در نتیجه الگوهای رفتاری است که ما از مادران و مادربزرگ های خود گرفته ایم. هنگامی که این عادت ها و روش ها را در دنیای امروز به کار می بریم احساس بدی به ما می دهند و باعث می شوند همسران مان نیز رفتار بدی با ما داشته باشند.

بخش اول اشتباه زنان در زندگی مشترک

اشتباهات رایج خانم ها در مورد رفتار با همسرشان را به دو بخش کلی تقسیم کرده و جزئیات آن را عنوان می کنیم که جزئیات اشتباه اول به شرح زیر است:

 • محبت بیش از حد

دنبال کلید هایش می گردیم، لباس هایش را پشت سرش جمع می کنیم و مانند آن.

اصرار بیش از حد در برخی موارد

راه انداختن بازی های کلامی با آنها جهت بیرون کشیدن اطلاعات:گرسنه ای؟ چی دوست داری؟ چی کار کردی؟

 • نکوهش زیاد و بیجا

آن ها را نکوهش می کنید، گویی بچه اند:نمی بینی هوا سرد است؟ چند بار بگم چراغ ها را قبل از خوابیدن خاموش کن!

 • پذیرفتن مسئولیت او

به عهده گرفتن کارهایی که فکر می کنید نمی توانند به درستی انجام دهند، عادت شماست:یک روز با بچه ها فرستادمش که برن لباس بخرن فاجعه بود! دیگه همچین کاری را نمی کنم.

 • اصلاح اشتباهات و امر ونهی کردن به آنها

اگر جای تو بودم از سمت چپ رانندگی می کردم! اگر جای تو بودم از رضا به خاطر کاری که انجام دادم معذرت خواهی می کردم.

اشتباهات زنان

دلیل بی فایده بودن محبت بیش از حد در زندگی مشترک

اما چرا بعد از مدتی با وجود تمام این فداکاری هایتان، باز هم روابطتان خراب می شود؟ علی رغم اینکه در ابتدا این روابط جوانب مثبتی دارد اما بعد از گذشت زمان همسرتان از شما منزجر شده و علیه شما طغیان خواهد کرد.

ممکن است از رفتارتان شکایتی نداشته باشد، حتی ممکن است اصرار کند به این کار خود ادامه دهید، اما یک روز شورش خواهد کرد چون الان او همانند یک پسر بچه ای است که همیشه آرزوی این را دارد که خانه، هم چنین مادر خود را ترک گفته و مستقل زندگی کند و با برقراری رابطه ای جدید آنها مادرشان (همسرانشان) را با یک معشوقه معاوضه می کنند.

با همسرتان طوری رفتار می کنید که گویی او بی لیاقت است، و لذا او نیز احساس بی لیاقتی کرده و در نتیجه اعتماد به نفسش پایین خواهد آمد و باعث به وجود آمدن یک چرخه ی معیوب در زندگی می شود. وقتی یک مرد احساس خوبی نسبت به خودش ندارد شما را نیز کمتر دوست خواهد داشت.

راه حل

از انجام دادن کار هایی که همسرتان خودش می تواند انجام دهد پرهیز کنید. اجازه دهید خودش دنبال کلیدش بگردد. ولی هیچ گاه جواب سرد کننده ای به او ندهید مثلا به او نگویید خودت برو بگرد من که مادرت نیستم، حتی توصیه نمی کنم که در حق همسرتان مهربان و حمایت گر نباشید، بلکه هدف این است که کمتر مانند یک مادر با او رفتار کنید.

با همسرتان مانند شخصی لایق، دانا و قابل اعتماد رفتار کنید. به جای او فکر نکنید و تقویمش نباشید. یک بار که وقت دکترش را فراموش کرد دفعه ی بعدی آن را به خاطر می سپارد.

مسئولیت ها را به او واگذار کنید و اگر از انجام آنها برنیامد سعی نکنید مسولیت ها را از او سلب نمایید. به او اجازه دهید اشتباه کند و عواقب آن را نیز بپذیرد، زیرا تنها از این راه می تواند بیاموزد کارها را به درستی انجام دهد.

از رفتارهای مادرانه خود لیستی تهیه کنید، چند هفته مراقب اعمال و رفتارتان باشید. اولین قدم در تغییر رفتارهای خود آگاه شدن از آن ها است.

اشتباهات زنان

بخش دوم اشتباه زنان در زندگی مشترک: فداکاری بیش از حد

حالا اشتباهات زنان در زندگی مشترک را از بعد دیگری بررسی کرده و راه حل آن را با شما در میان میگذاریم که شامل:

 • کنار گذاشتن علائق خود

ما علاقه، عادت ها و فعالیت های خود را بخاطر همسرمان کنار می گذاریم چون این علایق خوشایند او نیست؛ مردانی که از درون احساس ناامنی زیادی دارند، شما را از سیستم های حمایتیتان جدا کنند. زیرا آنها نیاز دارند که احساس کنند همسرشان در کنترل کامل آنها باشد.

اما اگر کسی دیگر این کار را با خودشان انجام دهد و آنها در کنترل خود بگیرد شکوه سر می دهند و اینکه زن در کنترل مرد باشد دو اثر سوء دارد:

بیش از حد به مرد خود وابسته می شوید چون جز او کسی را ندارید.

شما منزوی و گوشه گیر شده و قادر به برقراری ارتباط با دیگران نخواهید بود.

 • تغییر بیش از حد خود بخاطر همسرتان

از لحاظ احساسی برای اینکه مردتان را راضی کنید به هر شکلی که او می خواهد در می آیید. یکی از معمول ترین راه هایی که ارزش خود را زیر پا گذاشته و خود را در درجه ی دوم اهمیت قرار داده و همه چیز خود را حتی قیافه، رفتار و عقایدشان را تغییر داده تا به شکل زن ایده ال او در آیند. خود را در معرض جراحی های خطرناک قرار داده فقط بخاطر اینکه همسرشان او را با قیافه دیگر و یا هیکل دیگر بیشتر دوست بدارد و می پسندد.

 • فراموش کردن رویاهای خود

برای اینکه رویاهای مرد مورد علاقه تان را تحقق ببخشیم، رویا هایمان را به کلی فراموش می کنیم. زنی که از کار خود استعفا می دهد تا به شغل همسر خود برسد و به او کمک کند و بعد از سه سال که آنها قطع رابطه می کنند خود را بیکار و نیازمند می بیند.

چرا زنان در روابط خود را فدای دیگران می کنند؟

زنان به دلایل زیادی این کار را انجام می دهند چون هزاران سال است که به زنان آموزش داده اند که خود را فدای شوهرانشان کنند. (علایق، استعداد، و شغل هایشان را و....) چون مادران و مادر بزرگانمان خود را این گونه دیده اند. به عوض آن که تلاش کنیم رویا های خودمان را تحقق ببخشیم فدا کردن انها در راه مردانمان را نوعی ایثار و قربانی می دانیم.

خیلی ساده است که بگوییم:می توانم درسم را تمام کنم و یک مهندس شوم، اما دوست داشتم حمایت بیشتری از همسرم که در رشته عمران تحصیل می کرد، بکنم، بنا براین تصمیم گرفتم از حق خودم بگذرم. وقتی شخصیت خودتان را برای این که بیشتر دوست داشته شوید زیرا پا می گذارید نتیجه این خواهد شد که خودتان را کمتر دوست داشته باشید.

راه حل:چگونه از فدا کردن رویاها در رابطه با همسرمان پرهیز کنیم

از تمامی رویا ها و خواسته های گذشته تان که بخاطر عشق شوهرتان زیر پا گذاشته اید لیستی تهیه کنید (درسته که سخته اما این کار را انجام دهید) تا در آینده دیگر مرتکب چنین کاری نشوید.

رویاهایتان را تعقیب کنید و شخصیت خود را تمام و کمال بخاطر بسپارید و به خاطر شخصی به هر رنگی در نیاید به امید اینکه مردی را بیابید که بتواند شما را اغنا کند. هر چه زنی کامل تر باشید احتمال اینکه مستاصل شوید کمتر است و ارزش هایتان را کمتر زیر پا می گذارید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد