دره گرند کانیون | فیلم دره گرند کانیون

تور مجانی به یکی از عجایب هفتگانه دنیا در آمریکا!

با هم گردشی یک ساعته در دره شگفت انگیز گرند کانیون آمریکا خواهیم داشت. این دره از نظر زیبایی و رنگارنگ بودن، معروف ترین در جهان است.

شناسه خبر: ۶۷۱۲
لینک کوتاه کپی شد

پر بازدید

ترینی‌ها :

گرند کانیون نام دره ای در ایالت آریزونای آمریکا است که عمق آن به ۶.۱ کیلومتر می رسد و یکی از عمیق ترین دره های دنیا است. دره گرند کانیون حدود ۶ میلیون سال قبل با عبور رود کلرادو تشکیل شده است و امروزه یکی از محبوبترین جاذبه های توریستی دنیا است. با هم فیلم یک ساعته از دره گرند کانیون خواهیم دید و در همه نقاط این پارک سفری خواهیم داشت.

بر اثر فرسایش در طول هزاران و میلیون ها سال، دیواره های این دره به رنگ هایی از قرمز، زرد، قهوه ای و خاکستری در آمده اند و هر کدام از این لایه رنگ ها نشان دهنده ی یک دوره ی تاریخی از دوران زمین شناسی هستند. طبق گفته ی دانشمندان، سنگ هایی که در کنار رود کلورادو در این ژرف دره وجود دارند، قدمتی برابر چند میلیارد سال دارند.

گرند کانیون چگونه تشکیل شده است؟

جایی که امروزه ما به عنوان دره ای زیبا می ببینیم، در گذشته های بسیار دور یک دریای کم عمق بوده که هنوز هم آثاری از آن مثل فیسل های جانوران دریایی و صدف ها پیدا می شود و گردشگران هنوز هم می توانند بقایای این جانداران را پیدا کنند. بعد از مدتی رود کلرادو جهت خود را تغییر داد و در میان این فلات شروع به حرکت کرد. بعد از مدتی به چندین شاخه رود تقسیم شد که باعث بوجود آوردن چندین دره ی مختلف شد.

کشف قدیمی‌ ترین جنگل جهان در دل صخره ها + تصاویر

گرند کانیون چطور پیدا شد؟

گفته شده که در سال ۱۵۴۰، فردی اسپانیایی به نام گارسیا لوپز که در جستجوی هفت شهر Cibola بود، بطور اتفاقی گرند کانیون را دید و او اولین فردی از اروپا بود که توانست دره را ببیند اما بومیان آمریکا هزاران سال پیش نه تنها این منطقه را می شناختند بلکه در آن سکونت داشته اند بطوریکه گفته شده مردمان باستانی پوئبلو که در ۱۲۰۰ سال قبل از میلا زندگی می کرده اند، اولین ساکنان گرند کانیون بوده اند. در نزدیک به چند قرن اخیر هم بعضی از قبیله های سرخ پوست ها در این دره ساکن هستند.

اما از ابتدای قرن بیستم بود که این دره  ی شگفت آور به کمک گزارش های دانشمندان و محققان معروف شد و به یکی از جاذبه های مشهور دنیا تبدیل شد. حالا این دره به پارکی ملی در آمریکا تبدیل شده است و هر سال میزبان بیشتر از ۵ میلیون نفر گردشگر است. می توان بعد از بازدید از دره به اعماق آن رفت اما رفتن به آنجا و برگشت از دره چندین روز طول می کشد. علاوه بر این، گردشگرانی که دوست داشته باشند در این دره اقامت کنند می توانند در کلبه ی Phantom Ranch که در بخش بسیار عمیق دره قرار گرفته است، اقامت کنند. چند اقامتگاه هم درلبه ی جنوبی این دره وجود دارند که البته به دلیل قرار داشتن در ارتفاع ۲۱۳۳ متری از زمین، شاید برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند چندان مناسب نباشد. ارتفاع لبه ی شمالی گرند کانیون حدود ۳۰۰ متر از لبه ی جنوبی بیشتر است و دسترسی سخت تری نیبت به آن دارد.

زیبایی گرند کانیون، آن را در فهرست عجایب هفتگانه ی طبیعی دنیا قرار داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد