شناسه خبر: ۶۷۵۰
لینک کوتاه کپی شد

مرفه ترین کشورهای جهان | لیست فقیرترین کشورها | بدبخت ترین کشورها

۱۰ تا از ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۴

۱۰ کشوری که عنوان ثروتمندترین کشورهای جهان و فقیرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۴ به آنها اختصاص داده شده را در ادامه ببینید.

ثروتمند ترین و فقیرترین کشورها

پر بازدید

ترینی‌ها :

امسال نیز مانند هر سال آماری از مرفه ترین کشورهای دنیا منتشر شده است، برای ارزیابی اقتصاد یک کشور شاخص های گوناگونی چون تولید ناخالص داخلی کشور‌ها، میزان ثروت، رشد اقتصادی، برابری سطح زندگی، سلامت، تحصیلات و... بررسی می شود. نشریه فوربس در سال ۲۰۲۴ بسیاری از کشورها را براساس تولید ناخالص داخلی مورد ارزیابی قرار داد و ۱۰ اقتصاد برتر جهان را معرفی نمود که در ادامه  معرفی خواهیم کرد.

بر اساس داده‌های صندوق بین المللی پول بزرگترین اقتصاد آسیا، به ترتیب کشورهای چین، ژاپن و هند می باشند، ایالات متحده، چین، ژاپن، آلمان و هند به ترتیب در سال 2024 پنج اقتصاد برتر جهان را تشکیل خواهند داد. در ادامه به معرفی 10 اقتصاد ثروتمند جهان در سال 2024 می پردازیم.

ایران سومین کشور باهوش جهان شد!

ثروتمندترین کشورهای دنیا به ترتیب رتبه

ایالات متحده

امسال نیز ایالات متحده جایگاه خود را به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان و ثروتمندترین کشور دنیا حفظ کرده است، تولید ناخالص داخلی کشور آمریکا 27974 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی بر اساس سرانه (هزار نفر) 83.06 دلار است. نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی 1.5 ٪ نیز اعلام شده است.

چین

در سال 2024 چین توانسته به رتبه دوم برترین اقتصاد‌های جهان دست یابد، اقتصاد چین عمدتاً به تولید، صادرات و سرمایه گذاری وابسته است. تولید ناخالص داخلی این کشور 18566 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی بر اساس سرانه (هزار نفر) 13.16 دلار و نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور چین 4.2 ٪ می باشد.

آلمان

آلمان قوی ترین اقتصاد اروپا و سومین اقتصاد بزرگ جهان را یدک می کشد. این کشور به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در صادرات خودرو، دارو، الکترونیک و ماشین آلات می باشد. تولید ناخالص داخلی کشور آلمان 4730 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی بر اساس سرانه (هزارنفر) 56.04 دلار بر اساس داده‌های صندوق بین المللی پول است. همچنین نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی در کشور آلمان 0.9 ٪ اعلام شده است.

ژاپن

در سال 2024 ژاپن دومین اقتصاد برتر آسیا و رتبه چهارم برترین اقتصاد‌های جهان را به خود اختصاص داده است. بخش‌های برجسته اقتصاد و صنعت ژاپن شامل خودرو، الکترونیک، ماشین آلات و حوزه‌های مالی است. تولید ناخالص داخلی کشور ژاپن 4291 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس سرانه (هزار نفر) 34.55 دلار است. نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور ژاپن 1.0 ٪ اعلام شده است.

هند

در برترین اقتصاد‌های جهان، امسال هند رتبه پنجم را از آن خود کرده است. اقتصاد هند توسط بخش‌هایی چون فناوری اطلاعات، خدمات، کشاورزی و تولید تقویت می‌شود.تولید ناخالص داخلی هند 4112 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس سرانه (هزارنفر) 2.85 دلار و نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور هند 6.3 ٪ است.

لندن

یکی از دیگر از قدرتمندترین کشورها در زمینه اقتصاد، لندن است که سرمایه گذاری‌های خارجی را جذب می‌کند و اقتصاد آن ترکیبی از بخش‌های خدمات، تولید، مالی و... است. تولید ناخالص داخلی بریتانیا 3592 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس سرانه (هزار نفر) 52.43 دلار و نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور بریتانیا 0.6 ٪ است.

فرانسه

امسال فرانسه در رتبه هفتم کشورهای ثروتمند دنیا قرار دارد که اقتصاد آن بر صنایعی مانند هوافضا، گردشگری، کالا‌های لوکس و کشاورزی تمرکز دارد.تولید ناخالص داخلی فرانسه 3182 میلیارد دلار وتولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس سرانه (هزارنفر) 48.22 دلار و نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور فرانسه 1.3 ٪ است.

ایتالیا

ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و. هشتمین کشور ثروتمند جهان است که دارای بخش تجاری تأثیرگذار و پیشرو و صنعت کشاورزی در جهان می باشد.تولید ناخالص داخلی ایتالیا 2280 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس سرانه (هزار نفر) 38.93 دلار و نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور فرانسه 0.7 ٪ است.

برزیل

دهمین کشور مرفه در ارزیابی 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 برزیل است که اقتصاد آن دارای بخش‌های گسترده‌ای شامل کشاورزی، معدن، تولید و خدمات می‌باشد. تولید ناخالص داخلی برزیل 2272 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس سرانه (هزارنفر) 11.03 دلار و نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور برزیل 1.5 ٪ است.

کانادا

کانادا دهمین کشور از 10 کشور مرفه دنیا در سال 2024 است که اقتصاد آن متکی به منابع طبیعی فراوان شامل نفت، گاز، مواد معدنی و الوار است.تولید ناخالص داخلی کانادا 2242 میلیارد دلار و تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس سرانه (هزارنفر) 55.53 دلار و نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی کشور کانادا 1.6 ٪ است.

فقیرترین کشور‌های جهان

فقیرترین کشور‌های جهان بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی صندوق بین‌المللی پول عبارتند از:

 1. سودان جنوبی
 2. بوروندی (کشوری در آفریقا)
 3. آفریقای مرکزی
 4. سومالی
 5. کنگو
 6. موزامبیک
 7. نیجر
 8. مالاوی
 9. چاد
 10. لیبریا
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد