شناسه خبر: ۶۵۸۰
لینک کوتاه کپی شد

درختی که راه میره | درخت متحرک

عجیب ترین درخت دنیا که سالانه 20 متر راه میره! + ویدیو و تصاویر

درخت های فیلم ارباب حلقه ها را به یاد دارید؟ این درخت های راه رونده داخل فیلم، واقعیت دارند. در ادامه در مورد این درختان عجیب بیشتر بخوانید.

درختی که راه میره

پر بازدید

ترینی‌ها :

درختی که قرار است معرفی کنیم توانایی راه رفتن دارد! این درخت راه رونده را می توانید در منظقه حفاظت شده آمریکای جنوبی پیدا کنید. این درخت راه رونده سالی تقریبا 20 مثر راه می رود. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری درباره درخت راه رونده به دست آورید.

ویدیو تنها درخت متحرک جهان

برای تماشای یکی از عجیب‌ ترین درختان جهان کافیست به منطقه حفاظت شده‌ ی  Sumaco Biosphere در فاصله یکصد کیلومتری از جنوب شرقی شهر کیتو (پایتخت کشور ادکوادور در آمریکای جنوبی) بروید. سپس، حدود سه ساعت با ماشین به حاشیه این جنگل بروید که به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. از آنجا هم باید یک سفر ۷ تا ۱۵ ساعته با قایق، با پای پیاده یا جاده‌ی گلی بروید تا به قلب جنگل برسید.

درختی که راه میره

این همه تلاش و پیاده‌روی ارزشش را دارد زیرا به درختانی بر خواهید خورد که در هیچ کجای جهان وجود ندارند؛ درختان نخلی که راه می‌روند!

این گونه عجیب از درختان نخل با نام اصلی Socratea exorrhiza (سوکراتی اِگزورهیزا) بومی جنگل‌های بارانی در نواحی گرمسیری آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی است و می‌تواند تا ۲۵ متر ارتفاع و قطری بیش از ۱۶ سانتی‌متر رشد کند. اما به‌طور معمول بین ۱۵ تا ۲۰ متر ارتفاع و ۱۲ سانتی‌متر قطر دارد.

درخت متحرک

سیستم پیچیده نخل راه‌رونده مانند پا عمل می‌کند و این درخت می‌تواند با تغییر فصلها به صورت پیوسته به سمت نور خورشید حرکت کند.

 

سوکراتی لقب تنها درخت متحرک دنیا را به خود اختصاص داده است.

ریشه‌ها به هم پیچیده‌ی درخت سوکراتی به طور تدریجی در جهت نور خورشید حرکت می‌کنند و در کمال حیرت، هر روز دو تا سه سانتی‌متر راه می‌روند به نحوی که سالانه حدود بیست متر جابه‌جا می‌شوند.

درختی که راه میره

سوکراتی اِگزورهیزا، در اثر فرسوده شدن خاک، ریشه‌های جدید خود را در جهت نور خورشید و یافتن خاک مستحکم‌تر در فاصله چند سانتی‌متر از محل کنونی خود رشد می‌دهد. ریشه‌های قدیمی را هم در همان جا در هوا رها می‌کند تا خشکیده شوند. این تلاش برای بقا سبب می‌شود تا درخت موردبحث در طول یک سال حدود ۲۰ متر حرکت داشته باشد.

درختی که راه میره

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد