شناسه خبر: ۶۵۶۸
لینک کوتاه کپی شد

خطرناک ترین کتاب جهان

سمی ترین کتاب جهان: گنجینه‌ ای از داروهای مرگبار در صفحات

کابین سم نام سمی ترین کتاب جهان است که در صفحات آن فقط می توانید داروهایی را پیدا کنید که بسیار سمی هستند. این کتاب به حراج گذاشته شد.

سمی ترین کتاب جهان

پر بازدید

ترینی‌ها :

کابینت سم نامی است که برای سمی ترین کتاب جهان انتخاب شد. پس از باز کردن سمی ترین کتاب جهان با کشوهایی در اندازه های مختلف مواجه می شوید که هر کدام برچسب خورده اند تا مشخص شود کدام گیاهان کجا باید قرار بگیرند. در ادامه در مورد سمی ترین کتاب جهان بیشتر بخوانید.

در سال 2008، کتابی با نام "کابینت سم" به حراج گذاشته شد. خیلی زود تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که کتابی توخالی مربوط به قرن شانزدهم را نشان می داد که حاوی محفظه های مخفی و تصویری از یک اسکلت بود.

این کتاب در خانه حراج آلمانی هرمان هیسترویکا (Hermann Historica) فروخته شد. به گفته مسئولان این حراجی، کتاب توسط یک مجموعه دار خصوصی به مبلغ 5200 یورو خریداری شد. البته محتوای پنهان در این کتاب توخالی به احتمال زیاد برای کمک به مردم و نه آسیب رساندن به آنها استفاده می شد.

کتاب سمی

پس از باز کردن کتاب با کشوهایی در اندازه های مختلف مواجه می شوید که هر کدام برچسب خورده اند تا مشخص شود کدام گیاهان کجا باید قرار بگیرند. این کتاب برخلاف آنچه شاید تصور کنید، به احتمال زیاد به یک داروساز دوره گرد تعلق داشته است. اگرچه درست است که برخی گیاهان می توانند سمی باشند، اما می توان از آنها به عنوان بخشی از داروهای گیاهی برای درمان بیماری های مختلف نیز استفاده کرد. کشوهای این کتاب دارای برچسب هایی برای گیاهانی مانند خشخاش تریاک و شابیزک هستند.

کتاب سمی

در شرایطی که شابیزک را می توان برای تولید سم استفاده کرد، و اغلب در طول تاریخ چنین بوده است، دوزهای کم از آن می تواند برای تسکین بیماری حرکت و به عنوان شل کننده عضلات استفاده شود. خشخاش تریاک نیز ممکن است یک عنصر کلیدی برای تولید مواد مخدر باشد، اما می توان از آن برای درمان آسم و معده درد نیز استفاده کرد.

سمی ترین کتاب جهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد