شناسه خبر: ۶۳۲۶
لینک کوتاه کپی شد

مرتاض هندی با دست بالا | عمار بهاراتی

عجیب و غریب امروز: مردی که 50 سال دستش رو بالا نگه داشته!

مردی که دست راستش 50 سال در هوا بوده توضیح می‌دهد چرا این همه مدت این کار را انجام داده است!

مردی که دستش بالاست

پر بازدید

ترینی‌ها :

یک سادوی هندی به نام عمار بهاراتی، به مدت ۵۰ سال به عنوان نمادی از صلح جهانی، دست راست خود را پایین نیاورده است. «سادو»،  به معنای مرتاض یا فردی مقدس است؛ کسی که با میل و اراده خود تمام امیال دنیوی خود را کنار گذاشته است. عمار بهاراتی که حالا دیگر نمی تواند بازوی خود را خم کند گفت می خواهد تا آخر عمر به همین شکل باشد.

عمار بهاراتی دیگر نمی‌تواند بازوی خود را خم کند زیرا مدت طولانی است که دست خود را در هوا نگه داشته است. مردی به نام عمار بهاراتی در سال 1973 دست راست خود را در هوا بلند کرد و تا کنون آن را پایین نیاورده است.

عمار بهاراتی

به گزارش یونانی ریپورتر، بهاراتی بیش از 50 سال است که دست راست خود را در هوا گرفته تا از صلح جهانی دفاع کند. بهاراتی در سال 1970 زندگی خود را وقف شیوا، خدای هندو کرد و همسر و سه فرزندش را در دهلی نو پشت سر گذاشت.

مرد هندی

سه سال پس از آن، او شروع به بالا نگه داشتن بازوی خود به عنوان نمادی از فداکاری خود و مبارزه علیه جنگ و حمایت از صلح جهانی کرد. این مرد در نهایت به مدت دو سال دچار دردهای طاقت فرسا شد تا اینکه اعصاب دستش را به کلی از دست داد و عضلاتش از بین رفتند.

بهاراتی درباره کار خود گفت: «من چیز زیادی نمی‌خواهم. چرا ما در بین خود می‌جنگیم؟ چرا این همه نفرت و دشمنی بین ما وجود دارد؟ من فقط می‌خواهم همه هندی‌ها و کل جهان در صلح با یکدیگر زندگی کنند.»

حالا چون او مدتی طولانی دستش را در هوا نگه داشته است دیگر نمی‌تواند دستش را خم کند.  این مرد قصد دارد تا زمانی که بمیرد دست خود را بالا نگه دارد و امیدوار است که در نهایت به صلح جهانی منجر شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد