شناسه خبر: ۶۲۹۴
لینک کوتاه کپی شد

پیرترین زن جهان| تولد پیرترین زن برزیل

تولد ۱۲۴ سالگی مسن‌ ترین زن شناخته شده جهان + ویدیو

در یک رویداد منحصر بفرد، دونا خولیا، که ادعا می‌ کند تولد ۱۲۴ سالگی خود را جشن گرفت. این رکورد، او را به مسن‌ ترین انسان شناخته شده جهان تبدیل می‌ کند.

پیرترین زن جهان

پر بازدید

ترینی‌ها :

پیرترین زن جهان، بانوی 124 ساله برزیلی است که ادعا می کند در 22 ژوئن 1900 به دنیا آمده است. این تاریخ نشان می دهد در واقع پیرترین زن جهان شش ماه پس از مرگ ملکه ویکتوریا متولد شده و حالا 124 ساله می شود. این رکورد تایید نشده، او را به پیر ترین زن شناخته شده جهان تبدیل می‌ کند.

با وجود تأیید سن او از سوی دولت برزیل، دونا خولیا به دلیل مشکلاتی در شناسنامه‌اش نتوانسته جایگاهی در کتاب رکوردهای گینس کسب کند. او تازه زمانی که برای دریافت حقوق بازنشستگی درخواست داد، شناسنامه‌ گرفته است. چهار نفر بالای ۷۰ سال که بیش از ۲۰ سال با او آشنایی داشتند، تاریخ تولدش را تأیید کردند.

این پیرزن بی‌سرپرست که در خانه‌ای ویژه در سرا گایاس ایالت پارانا زندگی می‌کند، دیگر صحبت نمی‌کند، اما با رژیم غذایی منحصربفردش سلامتی خود را حفظ کرده است. تغذیه او تخم مرغ آب پز و کیک محلی حاوی آرد مانیوک است.

مددکار او، هلن کریستینا پرررا می‌گوید: «او دیابت، سردرد یا فشار خون بالا ندارد. دونا خولیا دارو مصرف نمی‌کند و موهایش هم خیلی سفید نشده است. او عاشق گوشواره و دستبند است.»

اداره شهر تیباگی در کامپوس گرایس د پارانا برنامه دارد در ۲۷ ژوئن جشن ویژه‌ای برای او برگزار کند. تصاویری، دونا خولیا را در حال خوردن کیک تولدش نشان می‌دهد. فیلم‌ها نیز نمایانگر رقص کوچکش با کمک مراقبان و دوستانش است.

رکورددار فعلی گینس برای مسن‌ ترین انسان، خانم ماریا برانیاس موررا آمریکایی-اسپانیایی است که در ۴ مارس امسال ۱۱۷ ساله شد. او از هشت سالگی در کاتالونیا اسپانیا زندگی کرده و ۲۳ سال اخیر را در یک خانه سالمندان گذرانده است.

پیرترین فرد شناخته شده در تاریخ، ژان لوئیز کالمان فرانسوی است که در سن ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز از دنیا رفت. رکورددار قبلی نیز راهبه فرانسوی ۱۱۸ ساله لوسیل راندون بود که در سال ۲۰۲۳ درگذشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد