شناسه خبر: ۵۴۲۲
لینک کوتاه کپی شد

نوزاد دو سر در هند | نوزاد با سر اضافه در هند

به دنیا آمدن نوزادی با یک سر اضافه روی شکم + تصاویر

یکی از عجیب ترین نوزدان دنیا در کشور هند متولد شد که روی شکم خود یک سر اضافه دارد.

نوزاد دو سر

پر بازدید

ترینی‌ها :

یکی از پدیده های شگفت انگیز اخیر، متولد شدن نوزاد دو سر در هندوستان بود. تا بحال نوزادان عجیب الخلقه زیادی متولد شدند اما نوزاد دو سر در هندوستان جزو نادرترین موراد است. این نوزاد دو سر، یک سر اضافه روی شکم خود دارد در ادامه بیشتر بخوانید.

تا به حال خبرهای زیادی از به دنیا آمدن نوزادان عجیب الخلقه در کشور هند شنیده شده، اما موردی که قصد داریم به آن بپردازیم از موارد قبلی شگفت انگیز تر است.

به تازگی نوزادی در کشور هند متولد شده که روی شکم خود یک سر اضافی دارد. در این سر عجیب و غریب اثری از گوش و چشم ها نیست و به نظر می رسد نتوانسته به طور کامل رشد نماید. این نوزاد دارای یک دست اضافه نیز هست. پزشکان قرار است به زودی طی یک عمل جراحی تمام قسمت های اضافی را بردارند.

نوزاد دو سر

ظاهرا یک زن ۲۱ ساله پس از احساس درد در دوران بارداری خود به بیمارستان مراجعه می کند و مورد سونوگرافی قرار می گیرد تا از سلامت فرزند خود آگاهی پیدا نماید. آزمایش ها نشان دادند که نوزاد با چند عضو اضافه به دنیا خواهد آمد؛ احتمالا دوقلویی ناقص. دکتر ویجیتا گارج متخصص بیماری های زنان که مراقب این زن بوده، به خانواده وی اطمینان داده که هم مادر و هم نوزاد می توانند نجات داده شوند.

به دنیا آمدن نوزادی با دم ۱۲ سانتی متری + تصویر

نوزاد دو سر

پس از انجام یک عمل سزارین موفق، هر دو نفر در سلامت کامل به سر می بردند. این نخستین فرزند زن یاد شده و همسر ۲۴ ساله اش بوده است. آن ها ظاهرا با مشکل عجیب فرزند خود کنار آمده و از داشتن آن خوشحال هستند. دوقلوهای انگلی معمولا به علت تاخیر در جدا شدن جنین هنگام حاملگی پدیدار می شوند. هنگامی که یکی از جنین ها بیشتر از دیگری مواد را مصرف کرده و رشد می کند، چنین اتفاقی رخ می دهد.

نوزادی که وقتی به دنیا اومد باردار بود!

موارد مشاهده شده از دوقلوهای انگلی بسیار نادر هستند و از هر یک میلیون تولد تنها یک نمونه این چنینی مشاهده می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان