شناسه خبر: ۵۲۰۲
لینک کوتاه کپی شد

حیواناتی که نمیمیرن | زنده موندن حیوانات بعد مرگ

حیواناتی که بعد از مرگ هم زنده میمونن! + تصاویر

تصویر کنید حیوانی بدون سر همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. در ادامه این حیوانات عجیب را ببینید.

حیواناتی که نمیمیرن

پر بازدید

ترینی‌ها :

در دنیا حیواناتی وجود دارند که حتی بعد از مرگ زنده می مانند. در این حیوانات مرگ معنایی ندارد و ممکن است بعد مرگ هم خطرناک باشند. در لیست  زیر حیوانی را به شما معرفی خواهیم کرد که مرگ برای آن‌ ها معنایی ندارد.

۱. سوسک

سوسک‌ها حشرات موذی و مقوامی هستند آن‌ها حتی در برابر تشعشعات اتمی نیز زنده می‌مانند و همچنین می‌توانند تا دو هفته بدون سر نیز زنده بمانند، زیرا از روی منافذ روی پوست تنفس می‌کنند و سیستم جریان خون ندارند و در نهایت پس از دو هفته از گشنگی می‌میرند.

۲. عروس دریایی

آن‌ها بدون مغز هستند و دارای سیستم عصبی هستند. عروس دریایی می‌تواند در هنگام آسیب دیدگی و مریضی به حالت اولیه خود باز گردد و سلول‌های آن دوباره جوان می‌شوند این چرخه سه روز طول می‌کشد و دانشمندان با الهام از عروس دریایی سعی در نامیرا کردن انسان دارند.

عروس دریایی

۳. مگس ها

این حیوانات نیز قابلیت زندگی بدون سر را نیز دارند، اما تنها مگس‌های ماده این قابلیت را دارند و نکته عجیب در این است که مگس‌های نر به مگس‌های ماده‌ای که بدون سر هستند بیشتر جذب می‌شوند. همچنین اگر مگسی را در فریزر قرار دهید و یخ بزند بعد از اینکه یخ آن دوباره باز شود زنده می‌ماند و دوباره به زندگی ادامه می‌دهد.

۴. لاکپشت ها

این حیوانات دارای سلول‌هایی هستند که در صورتی که مغز نداشته باشند این سلول‌ها فعالیت تپش قلب را انجام میدهند و خون در بدن آن‌ها به گردش در می‌آید و در عین حال قلب آن‌ها به خون زیادی نیاز ندارد به این معنا که آن‌ها می‌توانند بدون قلب ۵۰۰۰ ساعت معادل ۲۰۸ روز در این وضعیت به زندگی خود ادامه دهند و از طریق پوست خود اکسیژن مورد نیاز خود را از آب دریافت کنند.

۵. مار

هیچ وقت به فکر بریدن سر یک مار نیفتید، زیرا آن‌ها باز هم زنده می‌مانند می‌توانند شما را نیش بزنند، زیرا قدرت سمی آن‌ها در سر آن‌ها قرا دارد و تا ساعت‌ها بعد از قطع شدن سرشان نیز می‌توانند نیش بزنند و نیش آن‌ها نیز سمی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان