شناسه خبر: ۶۴۵۵
لینک کوتاه کپی شد

بزرگترین آبشار دنیا | کشف آبشار آنجل

بلندترین آبشار جهان! و ماجرای جالب کشف آن توسط یک کاوشگر امریکایی

بلندترین آبشار دنیا به نام آبشار آنجل را یک مرد آمریکایی در سفر با هواپیمای شخصی اش کشف کرد. با هم کل داستان را بخوانیم.

آبشار آنجل

پر بازدید

ترینی‌ها :

آبشار آنجل بلندترین آبشار دنیا به ارتفاع ۹۷۹ متر است که در میان جنگل‌های دورافتاده پارک ملی کانایما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا جای دارد. چون این آبشار در جنگل‌های انبوه قرار دارد، تا دهه ۱۹۳۰ که دولت ونزوئلا به جستجو با هواپیما نپرداخته بود، ناشناخته باقی مانده بود.داستان کشف آبشار آنجل را در ادامه بخوانید.

نام این آبشار برگرفته‌شده از نام جیمز آنجل، کاوشگر آمریکایی است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار بعد از شناسایی در سال ۱۹۳۵ میلادی فرود آورد.

داستان کشف بلندترین آبشار جهان

جالب است بدانید که تا قبل از قرن بیستم عنوان بلندترین آبشار جهان متعلق به آبشار تولگا با ارتفاع ۹۴۸ متر در کشور آفریقای جنوبی بود، اما با کشف آبشار آنجل عنوان بلندترین آبشار جهان به این آبشار اختصاص یافت.

اما ماجرای پیدا شدن این آبشار از آنجا شروع شد که سال ۱۹۳۵ میلادی، خلبانی آمریکایی به نام جیمی آنجل بر فراز ونزوئلا در پرواز بود، او به این منطقه رفته بود تا سنگی با ارزش را پیدا کند.

زیباترین آبشارهای جهان که دیدنش هر کسی رو به وجد میاره

این خلبان که سوار بر هواپیمای ال ریو بود، به قصد فرود به منطقه آبشار آنجل نزدیک شد، اما به علت وجود گل و لای در منطقه هواپیمایش دیگر نتوانست بلند شود و در گل گیر کرد، او آسیب شدیدی ندید، اما در منطقه‌ای دور افتاده با مقدار بسیار کمی غذا گرفتار شد و یازده روز با این اوضاع دوام آورد تا تواست نجات پیدا کند.

کاشف آبشار آنجل

اما همین سختی‌ها کمک کرد تا یکی از بزرگ‌ترین اکتشافات تاریخ اتفاق بیفتد و آبشار غول پیکر آنجل را پیدا شود.

جالب است بدانید که تا ۳۳ سال بعد هم هواپیمای او بر فراز صخره‌های آنجل باقی مانده بود تا سر انجام با هلیکوپتر بقایای آن را پایین آوردند و در سال ۱۹۳۹ میلادی آبشار آنجل در نقشه ونزوئلا ثبت شد. هواپیمای جیمز آنجل که منجر به کشف آبشار آنجل شد حالا در فرودگاهی در ونزوئلا قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان