شناسه خبر: ۵۹۸۲
لینک کوتاه کپی شد

معرفی روستای مرگ قزوین

ماجرای مرموز «روستای مرگ» قزوین چیه؟ + دلیل نامگذاری

اگر نام روستای مرگ در قزوین به گوش شما هم خورده ، حتما برایتان جالب اس که بدانید این روستای اعجاب انگیز دقیقا کجاست و چرا این نام را به خود گرفته است؟

روستای مرگ قزوین

پر بازدید

ترینی‌ها :

روستای مرگ قزوین یکی از مشهورترین جاذبه های این استان که در بهار و تابستان بهترین زمان سفر به آن است. روستای مرگ را نگین قزوین می دانند و در بخش الموت واقع شده است. اما چرا روستای مرگ؟ چنین اسم عجیبی ذهن همه را کنجکاو می کند. در ادامه دلیلش را بخوانید.

نام این روستا "مَرگ" نیست!

ممکن است با شنیدن نام این روستا فکر کنید که این روستا جایی بسیار خطرناک است اما اشتباه نکنید زیرا چنانچه در این بخش از گردشگری گفته ایم نام این روستا "مَرگ" نیست بلکه "مِرگ" نامیده شده است و به علت تلفظ اشتباه مَرگ خوانده می شود.

روستای مرگ قزوین

روستای مرگ کجاست؟

روستای زیبا در مسیر قزوین- معلم کلایه واقع است و محل قرار گیری آن در نزدیکی گردنه قسطین لار است. هنگامی که در جاده باریک و پرپیچ و خم قزوین- معلم کلایه حرکت می کنید پس از طی 35 کیلومتر به تابلویی برخورد خواهید کرد که مسیر «مرگ» را نشان می دهد.

غرب این روستا را رودبار شهرستان و شرق آن را رودبار الموت نامیده اند با این حساب قلعه الموت در شرق و قلعه لمبه سر در رودبار غربی واقع است.

جاذبه های گردشگری روستای مرگ قزوین

این روستای زیبا و معروف گردشگری، دارای جاذبه های گردشگری فوق‌العاده زیبایی است که به ترتیب آنها به شما معرفی می کنیم.

 • قله های باستانی

این روستا در نزدیکی ،گردنه قسطین لار بیشتر روز های سال پوشیده از مه و گیاهان است، می باشد .ارتفاعات این روستا به رودخانه شگفت انگیز شاهرود و دره الموت مشرف می باشد و شما با رسیدن به بالاترین نقطه از این روستا می توانید چشم اندازی رویایی از تمام الموت را نظاره گر باشید.

قله های باستانی مختلفی که در این منطقه وجود دارد از جمله جاذبه های گردشگری این روستا می باشد که گردشگران به خاطر آن ها به آنجا سفر می کنند.

روستای مرگ قزوین

 • بیدهای بلند و باغ های میوه

این روستای دیدنی پر از بیدهای بلند و باغ های میوه می باشد که با وزش نسیم دائمی در میان ابرها و مه تصویری رویایی از روستا بر بوم نقاشان برجسته تداعی می شود.

 • حیوانات وحشی

سیاهگوش، عقاب، خرس، کرکس، انواع شاهین و انواع دیگر حیوانات وحشی که زیستگاه اصلی آن ها در بخش های غربی البرز می باشد در اطراف روستای مرگ دیده می شوند.

روستای مرگ قزوین

 • چشمه پر آب و زلال

در فاصله 5 کیلومتری روستا چشمه زلال و پر آبی به سمت دره الموت وجود دارد که حوالی آن همه ساله پر است از گردشگرانی که از تمام نقاط کشور به منطقه سفر کرده اند.

 • خانه های روی هم چیده شده

شیب این روستا به گونه ای است که به نظر می رسد خانه ها بر روی هم چیده شده و هر لحظه امکان سقوط آنها وجود دارد. هرگاه از شیب تند روستای مرگ بالا بروید و به بالاترین نقطه آن برسید تمام دره الموت در یک چشم انداز زیبا نمایان می شود.

شب که چراغ خانه ها یکی یکی روشن می شود و دریاچه ای از نور زیر پای شما تشکیل می شود. از بلندای روستای مرگ روستاهای دیگر منطقه همچون جزیره های تابان می درخشد و یک شب خاطره انگیز در روستای مرگ را به نمایش می گذارد.

روستای مرگ قزوین

بهترین زمان برای بازدید از روستای مرگ قزوین

روستای مرگ از اواخر فروردین تا اوایل آبان یکی از زیباترین چشم اندازهای ایران را در برابر شما ترسیم خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان