شناسه خبر: ۵۶۰۱
لینک کوتاه کپی شد

غار مرگ کاستاریکا

غار عجیبی که هیچ موجودی زنده ازش خارج نمیشه + تصاویر

غار مرگ یه غار متفاوت و عجیب و غریب است که تمامی توریست هایی که نزدیکش شود را به کام مرگ می کشد.

غار مرگ کارستاریکا

پر بازدید

ترینی‌ها :

غار مرگ کارستاریکا، نامی است که بر روی غار عجیب گذاشتند که هیچکس زنده از آن خارج نمی شود. غار مرگ کارستاریکا باعث کشتن هر موجود زنده ای می شود. دلیل این همه خطرناک بودن غار مرگ کارستاریکا را در ادامه بخوانید.

مجموعه توریستی Recreo Verde کاستاریکا، خانه یک غار کوچک کوهستانی است که به دلیل توانایی آن در کشتن هر موجودی که وارد آن می شود، به غار مرگ معروف شده است.

این غار کوچک ترسناک که در لبه آتشفشان قرار دارد، تنها 2 متر عمق و 3 متر طول دارد که آن را به یک پناهگاه به ظاهر دنج برای حشرات، پرندگان و حیوانات کوچکی تبدیل کرده ولی اتفاقی که بعد از پناه گرفتن در این غار کوچک برای هر موجود زنده ای می افتد، ماجرا را ترسناک کرده و ترسناک بودن ماجرا آنجاست که ورود به این غار کوچک منجر به مرگ تقریباً فوری می شود.

غار مرگ کارستاریکا

اگرچه این غار کوچک برای چشم غیرمسلح بی ضرر به نظر می رسد و در نگاه اول تصور میکنید همه چیز طبیعی است، اما حقیقت این است که این غار پر از دی اکسید کربن است، گازی بی رنگ، بی بو و بی مزه که اتفاقاً بسیار سمی است و به همین دلیل هر موجودی به محض ورود به داخل آن دچار خفگی و مرگ می شود.

در ویدئوی منتشر شده از این غار، دیده می شود که برای نشان دادن اینکه غار مرگ در واقع چقدر کشنده است، راهنمایان محلی یک مشعل روشن را در داخل غار قرار می دهند و مشعل به دلیل عدم وجود اکسیژن و غلظت بالای دی اکسید کربن، فورا خاموش شد.

هیچ کس دقیقاً نمی داند که دی اکسید کربن موجود در غار مرگ از کجا می آید، اما تعدادی از محققان به این نتیجه رسیدند که ماهیت آلی این گاز نشان می دهد که این گاز نتیجه رسوبات معدنی است که در معرض دما و فشارهای بالا در ماگمای زمین قرار دارند. ترسناک ترین حقیقت کشف شده درمورد این غار این است که دانشمندان دریافته اند این غار در هر ساعت حدود 30 کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان