شناسه خبر: ۶۵۴۴
لینک کوتاه کپی شد

لباس زنانه از تار عنکبوت

بردگی میلیون ها عنکبوت برای دوخت گران ترین شِنِل دنیا! + ویدیو

هنرمندی با استفاده از توانایی های عنکبوت های شکم طلایی ماداگاسکار موفق به طراحی و تولید شنلی طلایی رنگ و کاملا طبیعی از جنس تار عنکبوت شده است.

لباس از تار عنکبوت

پر بازدید

ترینی‌ها :

لباسی که در ادامه مشاهده می کنید نادرترین لباس و گران ترین شنل دنیا است که ساخت آن 8 سال طول کشید. در پروژه ساخت گران ترین شنل دنیا، بیش از یک میلیون عنکبوت شکم طلایی ماداگاسکار حضور داشته اند، قرار است گران ترین شنل دنیا در موزه V&A لندن به نمایش گذاشته شود.

"سایمون پیرز" و "نیکلاس گودلی" هنرمند نساج و طراح، این شنل طلایی رنگ را با کمک تار عنکبوت ساخته اند، پارچه ای که در یک قرن گذشته بی نظیر بوده و تا کنون توسط فردی بافته نشده است. به گفته این دو، عنکبوت های شکم طلایی که هر یک به بزرگی یک کف دست هستند، برای اجرای این پروژه از جنگل ها جمع آوری می شدند و پس از یک روز دوباره به جنگل بازگردانده می شدند.

ویدیو مراحل ساخت گران ترین شنل دنیا

به گفته پیرز این عنکبوت ها کمی سمی هستند و از قدرت گزش بالایی برخوردارند، وی طی ۲۰ سال زندگی و کار در ماداگاسکار درباره توانایی تاربافی این عنکبوت ها اطلاعات زیادی به دست آورده است. تصاویری از ابزارهایی که در قرون ۱۸ و ۱۹ برای استخراج این تار بی نظیر و طلایی رنگ به جا مانده است، این عنکبوت ها تنها در یک فصل از سال می توانند این نوع از تارهای طلایی و درخشان را تولید کنند، رنگ درخشان این تارها طبیعی و منحصر به این گونه از عنکبوتها است.

RedrwbrFuymt

گودلی با توجه به افسانه های زیادی که درباره این پارچه وجود داشت تصمیم گرفت این صنعت افسانه ای را دوباره احیا کند. تارهای حریر مانند در کارگاه گودلی از بدن عنکبوت ها استخراج شده و توسط تیمی از پارچه بافان محلی بافته می شدند، اما تولید و بافته شدن دو متر از ابریشم عنکبوتی که برای ساخت این شنل کافی باشد، هشت سال به طول انجامید.

گران‌ ترین پارچه جهان

گران ترین شنل دنیا

بر اساس گزارش گاردین، در فرایند ساخت این پارچه، هر ۲۳ هزار عنکبوت می توانستند ۲۵ گرم تار تولید کنند، این در حالی است که وزن نهایی شنل طلایی رنگ ۱.۵ کیلوگرم است، به بیانی دیگر یک میلیون و ۳۸۰ هزار عنکبوت در بافت این شنل مشارکت داشته اند.

لباس زیبایی که در ادامه مشاهده می‌کنید یکی از نادرترین لباس های تاریخ بشر است. این لباس نادر با استفاده از تار عنکبوت Golden Orb Spider ساخته شده و از روز گذشته در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن (V&A Museum's) نگهداری می‌گردد. از این لباس نادر تنها دو عدد در طول تاریخ ساخته شده است.

گران ترین شنل دنیا

این لباس نادر در ماداگاسکار در طول ۸ سال و با استفاده از تاری که ۱٫۲ میلیون عنکبوت تنیده اند ساخته شده است. تار این عنکبوت ها هر روز صبح پیش از طلوع آفتاب توسط افراد آموزش دیده جمع آوری می‌شده و در انتعای روز عنکبوت ها به طبیعت بازگردانده می‌شدند.

نکته جالب در مورد این لباس رنگ آن است که رنگ طبیعی تارهای عنکبوت Golden Orb Spider است. نکنه جالب دیگر اینجاست که این رنگ یکی از رنگهای سال ۲۰۱۲ نیز هست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد