شناسه خبر: ۶۰۷۰
لینک کوتاه کپی شد

لباس با پارچه چرخکاری هندی | ایده دوخت با پارچه چرخکاری هندی

استایل با «پارچه چرخکاری هندی»؛ بابِ دلِ هنرمندان و بازیگران + ایده دوخت

پارچه چرخکاری هندی یکی از جدیدترین پارچه های موجود در بازار که به صورت خاص برای دوخت لباس های بهاره و تابستانه استفاده می شود.

پارچه چرخکاری هندی

پر بازدید

ترینی‌ها :

یکی از شیک ترین پارچه این روزهای بازار، پارچه چرخکاری هندی است. پارچه چرخکاری هندی از دوخت خطوط در جهت های مختلف روی پارچه های از جنس لینن و باتیک تولید می شود. از پارچه چرخکاری هندی برای دوخت مدل های مختلف مانتو، کت، پیراهن، وست و کراپ کت استفاده می شود. در ادامه ایده دوخت ببینید.

پارچه چرخکاری هندی چیست؟

چرخکاری یکی از تکنیک های تزئین پارچه است. این تکنیک را می توان روی پارچه هایی با جنس های مختلف پیاده سازی کرد. پارچه چرخکاری هندی یکی از جذاب ترین پارچه های تابستانه موجود در بازار است. از پارچه های لینن یا نخی باتیک به صورت عمده به عنوان بستر چرخکاری در این مدل پارچه استفاده می شود.

پارچه چرخکاری هندی

ویژگی های این پارچه به صورت مستقیم تحت تاثیر جنس بستر آن است. بنابراین می توان گفت که پارچه چرخکاری هندی بسیار نازک، سبک و خنک است. 

با پارچه چرخکاری هندی چی بدوزیم؟

نقش و نگارهای زیبا روی این پارچه جذاب، به استایل شما رنگ و سرزندگی می بخشند. این پارچه باکیفیت متریال ایدئالی برای دوخت انواع مانتو، کت، وست و پیراهن تابستانه است. 

 • مانتو

پارچه چرخکاری هندی یکی از بهترین پارچه ها برای دوخت مانتوهای بهاره و تابستانه است. شما می توانید با استفاده از این پارچه جذاب مدل های مختلف مانتوی کوتاه، بلند، جلوباز و جلوبسته را طراحی کنید. پارچه چرخکاری هندی بسیار نرم و لطیف است. همچنین به هیچ وجه بدن نما نیست. بنابراین مانتوهایی که با این پارچه دوخته می شوند به هیچ وجه به لایی یا آستر نیاز ندارند.

پارچه چرخکاری هندی

شما می توانید این مانتوها را با مدل های مختلف شلوار ست کنید. همراهی مانتوی دوخته شده با پارچه چرخکاری هندی و شلوار جین برای شما یک استایل کژوال و روزمره را می سازد. همچنین ست کردن این مانتوها با شلوارهای لینن و پارچه ای به شما کمک می کند که استایل مناسبی برای حضور در مهمانی ها داشته باشید. 

 • کت

یکی دیگر از لباس های جذابی که می توان با استفاده از پارچه چرخکاری هندی دوخت، کت است. خطوط دوخت روی این پارچه باعث شدند که ایستایی خوبی داشته باشد. بنابراین دوخت انواع مختلف کت با پارچه چرخکاری به آسترکشی یا لایی گذاری نیاز ندارد. 

پارچه چرخکاری هندی

شما می توانید مدل های مختلف کت چرخکاری هندی را با آیتم های کژوال یا رسمی ست کنید. کت های چرخکاری گزینه های بسیار خوبی برای حضور در جلسات رسمی و قرارهای مهم به شمار می روند. این کت ها به راحتی با شال و شلوار ساده ست می شوند. در این حالت کت پر نقش و نگار شما به عنوان آیتم اصلی استایلتان به چشم می آید.

 • وست

پارچه چرخکاری هندی یکی از بهترین گزینه ها برای دوخت انواع وست است. شما می توانید از طرح ها و رنگ های مختلف این پارچه برای دوخت وست با قد و مدل های مختلف استفاده کنید.

پارچه چرخکاری هندی

علاوه بر این، می توانید برای استایل کردن وست های چرخکاری، از مدل های مختلف شلوار، دامن و شومیز استفاده کنید. استفاده از شلوارهای مام استایل یا بگی لینن همراه با یک شومیز ساده به شما کمک می کند که استایل کژوال جذابی داشته باشید. همچنین ست کردن وست چرخکاری با دامن و شومیزهای فانتزی و مدل دار، برای شما یک استایل شیک برای حضور در مهمانی ها می سازد.

 • کراپ کت

برای دوخت مدل های مختلف کراپ کت می توان از پارچه چرخکاری هندی استفاده کرد. شما می توانید کراپ کت خود را با مدل های مختلف دامن، سارافون و یا شلوار ست کنید.

پارچه چرخکاری هندی

ترکیب سارافون و کراپ کت یکی از جدیدترین استایل های تابستانه ای است که طرفداران زیادی دارد. یک دامن یا سارافون لینن ساده بهترین گزینه برای همراهی کراپ کت چرخکاری به شمار می رود. این استایل تابستانی طبیعی به شما کمک می کند که در روزهای گرم تابستانی احساس خنکی و راحتی داشته باشید.

 • پیراهن

پیراهن هایی که با پارچه چرخکاری هندی دوخته می شوند، علاوه بر زیبایی، بسیار راحت هستند. بنابراین می توان از آن ها در طیف گسترده ای از موقعیت های روزمره و کژوال استفاده کرد.

پارچه چرخکاری هندی

شما می توانید پیراهن های بلند تابستانه ای که با پارچه چرخکاری دوخته می شوند را با مدل های مختلف صندل تابستانه ست کنید. همچنین می توانید استایل خود را با کیف دستی های بزرگ و شال های ساده تکمیل کنید. همراهی این آیتم ها به شما کمک می کند که در روزهای گرم تابستانی خیره کننده به نظر برسید.

 • شال

از پارچه چرخکاری هندی برای تولید شال و روسری استفاده می شود. شال های تولید شده با این پارچه ها بسیار شکیل و زیبا هستند. در بعضی از موارد این شال ها را از ترکیب یک پارچه ساده مثل پارچه نخی ساده با پارچه چرخکاری تولید می کنند. شما می توانید شال های دوخته شده با پارچه چرخکاری هندی را با لباس های کژوال و رسمی مختلفی ست کنید.

پارچه چرخکاری هندی

پارچه چرخکاری هندی کاربردهای متنوعی دارد. امروزه استفاده از این پارچه به عنوان خرج کار و یا در ترکیب با پارچه های دیگر بسیار رایج است. شما می توانید این پارچه را با انواع پارچه های ساده یا کار شده ترکیب کنید. به عنوان مثال همراهی پارچه چرخکاری با پارچه های ساده ای مثل لینن یا وال هندی به شما کمک می کند که لباس های جالبی را طراحی کنید. همچنین استفاده از این پارچه ها در کنار پارچه های خاصی مثل پارچه خامه‌دوزی باعث می شود که بتوانید کت و مانتوهای مجلسی جذابی بدوزید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان