شناسه خبر: ۶۰۲۴
لینک کوتاه کپی شد

استایل با کفتان | ست کردن لباس کفتان

میخوای تابستون شُر شُر عرق نریزی؟ کفتان بپوش + ایده استایل

کفتان به پیراهن بلندی گفته می شود که تا روی مچ پا بوده و گشاد است. این لباس بسیار مناسب فصل تابستان و روزهای گرم است. در ادامه استایل کردن با آن را ببینید.

کفتان

پر بازدید

ترینی‌ها :

کفتان، به نوعی لباس یا پیراهن گفته می شود که قد آن بلند و دارای آستین های بلند و گشاد است. لباس کفتان معمولا جلو بسته بوده ولی برخی از انواع مدل های آن دارای کمربند و جلو باز و دارای دکمه نیز باشند. جنس لباس کفتان معمولا نخی، پنبه ای، لینن، الیاف طبیعی، ابریشمی و غیره است. در ادامه نحوه استایل کردن با لباس کفتان را قرار داده ایم.

تاریخچه کفتان

این لباس از زمان های بسیار قدیم در مصر، ایران، امپراتوری عثمانی و بین النهرین وجود داشته است. به طور سنتی کفتان تنها توسط خانواده سلطنتی به عنوان نمادی از قدرت و موقعیت در قرن دوازدهم استفاده می شد.

انواع کفتان

کفتان جلوبسته

 • کفتان جلو باز
 • کفتان یقه دار
 • کفتان سنتی
 • کفتان مجلسی

کفتان

کفتان برای چه مناسبت هایی مناسب است؟

لباس کفتان مدل های مختلفی داشته که می توان از آن با توجه به مدلی که دارد برای مناسبت ها و موقعیت های مختلف استفاده کرد.

 • استفاده از کفتان برای مراسمات و مجالس

لباس کفتان برای خانم هایی که اندام گلابی شکل دارند بسیار مناسب است. البته خانم هایی که اندام هایی غیر از این نیز داشته باشند می توانند از کفتان استفاده کنند. بهترین کفتان ها برای مجالس و میهمانی ها، کفتان هایی از جنس ابریشم، مخمل، پارچه های گلدوزی شده، سنگ دوزی شده و سوزن دوزی  می باشد.

کفتان

 • استفاده از کفتان برای فعالیت روزمره و در خیابان

کفتان یک لباس بسیار راحت و سبک برای استفاده روزمره و جایگزینی مناسب برای مانتو می باشد. بهترین جنس پارچه برای این مدل کفتان ها، کفتان هایی از جنس لینن، الیاف طبیعی و پنبه ای می باشد.

کفتان

 • استفاده از کفتان به عنوان لباس ساحلی

اگر می خواهید در ساحل یک استایل شیک و جذاب و در عین حال خنک و بسیار راحت را داشته باشید، از پوشیدن و انتخاب کفتان غافل نشوید. کفتان هایی با جنس های ظریف و سبک مانند نخی، الیاف طبیعی یا پنبه ای بسیار مناسب برای استفاده روی لباس شنا و در ساحل می باشند.

کفتان

چگونه کفتان بپوشیم؟

هنگام پوشیدن کفتان، توجه به یکسری نکات و موارد بسیار حائز اهنیت می باشد. زیرا در غیر این صورت شما نمی توانید استایلی زیبا با کفتان داشته باشید.

ما در این قسمت به نکات مهم در پوشیدن کفتان خواهیم پرداخت.

۱. توجه به رنگ کفتان

سعی کنید هنگام انتخاب و خرید لباس کفتان به رنگ پوست خود توجه کرده و متناسب با آن کفتان مناسب را انتخاب کنید. افراد دارای پوست های گندمی از طیف وسیعی از رنگ ها می توانند استفاده کنند ولی افراد دارای پوست های روشن یا سبزه و تیره، انتخاب های محدودتری دارند. مثلا افراد دارای پوست های روشن می توانند از کفتان هایی با رنگ های شاد و پاستیلی مانند بنفش، آجری، سرخابی، سبز و غیره استفاده کنند.

کفتان

۲. توجه به قد کفتان

سعی کنید قد کفتان خود را با توجه به موقعیتی که می خواهید از آن استفاده کنید، انتخاب کنید. مثلا اگر می خواهید از کفتان برای فعالیت های اداری استفاده کنید، بهتر است کفتان هایی با قد کوتاه تر و زیر زانو را انتخاب کنید تا هنگام کار دست و پا گیر شما نشود. ولی برای استفاده در مجالس و میهمانی ها می توانید از کفتان هایی با قد بلند استفاده کنید. همچنین برای دورهمی های دوستانه نیز انتخاب کفتان بلند، انتخابی مناسب و بسیار شیک می باشد.

کفتان

۳. توجه به جنس پارچه

توجه به جنس پارچه کفتان، یکی از نکات بسیار با اهمیت در انتخاب کفتان است. سعی کنید جنس پارچه را حتما متناسب با موقعیتی که می خواهید از آن استفاده کنید، انتخاب کنید. مثلا کفتان هایی با جنس لینن، نخی، پنبه ای و الیاف طبیعی مناسب فعالیت های روزمره و دورهمی های دوستانه می باشند و کفتان هایی با پارچه های سنگین، ابریشم، مخمل، سوزن دوزی و منجوق ملیله دوزی شده مناسب مراسمات و مجالس و میهمانی ها می باشد.

کفتان

4. انتخاب کیف مناسب

کفتان ها لباس های گشاد و آزادی هستند، به همین دلیل بهتر است هنگام استایل کردن از کیف هایی با سایز های کوچک استفاده کنید.

5. انتخاب کفش مناسب

برای انتخاب کفش مناسب نیز باید به موقعیت و جنس کفتان توجه کنید. مثلا اگر کفتان شما اسپرت است و استفاده شما، هنگام انجام فعالیت های روزمره می باشد، می توانید از یک کتانی یا اسنیکرز استفاده کنید و یا اگر در ساحل قصد پوشیدن یک کفتان نخی و خنک را دارید، بهترین انتخاب برای کفش یک کفش صندل می باشد. اما اگر موقعیت استفاده شما رسمی و در مجالس و میهمانی ها می باشد، مناسب ترین گزینه، انتخاب یک کفش پاشنه دار شیک می باشد.

کفتان

۷. انتخاب شال و روسری مناسب

بهترین انتخاب برای پوشیدن با کفتان شال می باشد که شما باید با توجه به رنگ، موقعیت استفاده و مدل کفتان از شال های نخی، لینن، یا ابریشم و غیره استفاده کنید.

ست کردن کفتان با سایر لباس ها

پس از اشاره به نکات مهم در پوشیدن کفتان، در این قسمت به ست کردن کفتان سایر لباس ها اشاره خواهیم کرد.

 • اگر کفتان شما دارای طرح های شلوغ و رنگی است، باید آن را با یک شال بدون طرح و تک رنگ ست کنید، اما اگر کفتان شما ساده است می توانید از شال های طرح دار استفاده کنید.
 • برای انجام فعالیت های روزمره خود می توانید یک کفتان کوتاه و تا زیر زانو را با یک شلوار جین برمودا و کتانی و یک شال ست کنید. در این استایل از گذاشتن یک کیف کوچک غافل نشوید.

کفتان

 • یک ست جذاب و خنک تابستانی، مناسب پوشیدن در هوای گرم و ساحل، پوشیدن کفتان نخی و سبک به همراه کفش صندل و شال یا کلاه مناسب و عینک آفتابی می باشد. برای تکمیل کردن این استایل خود می توانید از یک گوشواره یا گردنبند بلند و اسپرت نیز استفاده کنید.
 • کفتان های مجلسی با پارچه های سنگین و ابریشم یا سنگ دوزی و سوزندوزی شده، انتخاب مناسبی برای مجالس و میهمانی ها هستند. برای انتخاب کفش، حتما از کفش های پاشنه دار استفاده کنید. همراه این استایل، از انتخاب اکسسوری های پر زرق و برق و شیک غافل نشوید.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان