شناسه خبر: ۶۵۱۸
لینک کوتاه کپی شد

سریال اقتباسی از بازی ویدئویی

بهترین سریال هایی که بر اساس بازی های ویدئویی ساخته شدند!

همراه ما باشید تا بهترین سریال های جهان که بر اساس بازی ویدئویی ساخته شدند آشنا شوید.

سریال اقتباسی از بازی ها

پر بازدید

ترینی‌ها :

اخیرا، تعداد زیادی سریال‌ اقتباسی از بازی‌ های ویدئویی ساخته شده و این موج هیچ نشانه‌ ای از خستگی از خود نشان نمی‌ دهد.  بازی‌ های ویدئویی داستان‌ های جذاب با مکان‌ های حیرت آور و شخصیت‌ های جذاب دارند. همراه ما باشید تا نگاهی به بهترین سریال‌ های اقتباسی از بازی‌های ویدئویی بیاندازیم.

سریال Fallout

سریال بر اساس بازی

 • سازندگان    گراهام واگنر و جنیوا رابرتسون-دورت
 • بازیگران    الا پرنل، والتون گاگینز، آرون موتن و...
 • تعداد فصل و قسمت    یک فصل و هشت قسمت
 • نمره IMDB    ۸.۴

از خط داستانی گرفته تا مکان‌ها و منظره‌ها، Fallout دقیقاً همانند بازی ویدئویی نقش آفرینی محورش که سریال از روی آن اقتباس شده، درگیرکننده است. این سریال پسا آخرالزمانی داستان جهانی در آینده را روایت می‌کند که زمین پس از فاجعه‌ای نابود شده است. نجات یافتگان در پناهگاه‌های زیرزمینی به نام والت، جایی که در آنجا می‌توانند جامعه‌ای شکل بدهند، زندگی می‌کنند. کسانی که در آنجا همانند قهرمان داستان ما، لوسی (الا پرنل)، در آنجا بزرگ شدند، هیچ تصوری درباره جهان روی کره زمین ندارند. در همین حین، بر روی سطح زمین، جنگ‌های متعددی در جریان هستند.

تاد هاوارد، کسی که بسیاری از بازی‌های ویدئویی این سری را کارگردانی کرده، به عنوان تهیه کننده اجرایی حضور دارد که به او حق دخالت در داستان، شخصیت‌ها و تصویرسازی‌ها را داده است. داستان خود Fallout کاملاً نو است اما جهانی که در آن جریان دارد، به طرز مرموزی برای هواداران این سری بازی‌های ویدئویی آشنا خواهد بود.

The Last of Us

سریال بر اساس بازی

 • سازندگان    نیل دراکمن، کریگ مازین
 • بازیگران    پدرو پاسکال و بلا رمزی
 • تعداد فصل و قسمت    یک فصل و ده قسمت
 • نمره IMDB    ۸.۷

پدرو پاسکال و بلا رمزی در اقتباس لایو اکشن از فرنچایز بازی ویدئویی بسیار محبوب The Last of Us، زوج فوق العاده‌ای هستند. این داستان پسا آخرالزمانی بیست سال بعد از شیوع آلودگی قارچی که مردم را به موجوداتی زامبی‌وار تبدیل کرده، روایت می‌شود. جوئل سعی دارد که در این شرایط زنده بماند و همچنان برای مرگ دخترش عزادار است. علی رغم آنکه او برخلاف خواسته‌اش مجبور می‌شود دختر جوانی را به مکانی ببرد، هدفش را پیدا می‌کند. نه تنها به نظر می‌رسد که او در برابر قارچ ایمن است، بلکه می‌تواند کلیدی برای درمان این شیوع باشد.

The Last of Us در طول قسمت‌هایش، به شدت به بازی ویدئویی وفادار است. بعضی از داستان‌های سریال نو هستند و با تشویق و تمجید مواجه شدند، مانند قسمت بسیار احساسی که حول محور دو بازمانده این دنیا، بیل (نیک آفرمن) و فرانک (موری بارتلت) می‌گردد. این سریال برای فصل دوم تمدید شده و انتظار می‌رود داستان دنباله این بازی ویدئویی را روایت کند. The Last of Us توانست در چندین بخش نامزد امی شود و هشت جایزه نیز به دست آورد. این اثر به عنوان یکی از بهترین اقتباسات ویدئویی گیمی تلویزیون شناخته می‌شود.

Twisted Metal

 • سازندگان    دیوید جیف، ریت ریس و مایکل جاناتان اسمیت
 • بازیگران    آنتونی مک‌کی، استفانی بیتریز، ویل آرنت و...
 • تعداد فصل و قسمت    یک فصل و ده قسمت
 • نمره IMDB    ۷.۴

سریالی هتاکانه که اکشن و کمدی را باهم ترکیب می‌کند،‌ Twisted Metal سریالی است که حتی اگر مخاطبش هیچ چیزی درباره بازی ویدئویی آن نداند باز هم از دیدنش لذت خواهد برد. در یک داستان پسا آخرالزمانی دیگر، دنیا به خرابه‌ای تبدیل شده است. بسیاری از مناطق تحت نظر گروه‌های خطرناکی هستند و سفر کردن از شهری به شهری دیگر کاری خطرناک است. جان دو (آنتونی مک‌کی) فراموشی داشته و چندان چیزی از زندگی قبلی‌اش به خاطر ندارد. اما او توانسته به عنوان شیرفروشی تنها که مرسوله‌ها را با ماشین پر زرق و برقش می‌رساند، شغلی برای خودش دست و پا کند. وقتی که به او این فرصت داده می‌شود که با رساندن مرسوله‌ای با کمال میل از ورود او به جامعه‌ای سالم استقبال شود، این ماموریت را با تمام وجود قبول می‌کند.

سریال همانند بازی ویدئویی، سفرهای جان را روایت می‌کند که در مسیر، به کوایت (استفانی بیتریز) برخورد می‌کند، کسی که می‌تواند همراه او در این مسیر باشد. همراه باهم، با دشمنان خطرناکی رو به رو می‌شوند، از جمله دلقکی خشن و خطرناک به نام سوییت توث (با بازی ساموآ جو و صداپیشگی ویل آرنت) و نگهبان پاساژ سابق تشنه قدرت و خود خوانده‌ای به نام ایجنت استون (توماس هیدن چارچ). سکانس‌های تعقیب و گریز ماشینی بی‌نظیر، اکشن‌های فراوان، خشونت بی‌حد و مرز و طنز بی‌ادبانه، Twisted Metal آن انرژی بازی ویدئویی مبارزه‌ای-ماشینی‌اش را به تصویر کشیده است. به لطف یک سری داستان پرداخته نشده در فصل یک، هواداران مشتاقند که سریال در فصل دو به آنان بپردازد.

The Witcher

سریال

 • سازنده    لاورن اشمیت هیسریچ
 • بازیگران    فریا آلن، هنری کویل، آنیا چالوترا و...
 • تعداد فصل و قسمت    سه فصل و بیست چهار قسمت
 • نمره IMDB    ۸

قانوناً، منبع اصلی The Witcher کتاب‌های آن هستند، اما بازی‌های ویدئویی‌اش از محبوبیت بیشتری برخوردارند. سریال در سرزمین خیالی الهام گرفته از قرون وسطایی به نام کانتیننت روایت می‌شود و داستان گرالت ریویایی (هنری کویل و لیام همسوورث در فصل چهارم)، پرنسس سیریلا (فریا آلن)، ینیفر از وینگربرگ (آنیا چالوترا) را در دوره‌های زمانی متفاوت دنبال می‌کند، تا قبل از زمانی که مسیرشان باهم یکی شود. این زوج سابق به گونه‌ای به لطف تقدیر با هم دیدار می‌کنند و وقتی هم را می‌بینند، گرالت به محافظ قسم خورده‌اش تبدیل می‌شود.

The Witcher با نقدهای متفاوتی رو به رو شده و از سویی برخی از منتقدان معتقدند که داستان در طول زمان با هر فصل بهتر شده و ارزش نگاهی مجدد را دارد. به یاد داشته باشید که سریال مسیر خودش را در پیش گرفته و دقیقاً همانند بازی ویدئویی نیست. اما داستان، جهان و شخصیت‌ها همگی الهام گرفته از منبع اصلی آن به نویسندگی آندژی ساپکوفسکی و اقتباس شده از بازی ویدئویی اکشن نقش آفرینی نمادینش هستند.

Pokémon

 • سازندگان    ساتوشی تاجیری، جونیچی ماسودا و کن سوگیموری
 • صداپیشگان    ایکو اوتانی، ریکا ماتسوموتو، شینیچیرو میکی و...
 • تعداد فصل و قسمت    بیست و شش فصل و ۱۲۳۴ قسمت
 • نمره IMDB    ۷.۵

فرنچایز عظیم Pokémon به خاطر سریال و فیلم‌های انیمیشنی و بازی کارتی‌اش معروف است، اما همه این داستان‌ها با بازی نقش آفرینی برای کنسول دستی گیم بوی عرضه شده در سال ۱۹۹۶ شروع شد. سال‌های بین ۱۹۹۸ و ۲۰۰۰،‌ با پدیده‌ای به نام Pokemania تعریف می‌شوند که جایگاه این فرنچایز را در فرهنگ عام ماندگار کرد. در سال ۲۰۱۶، به لطف بازی محبوب واقع گرایانه Pokémon Go توانست آن محبوبیتش را دوباره بازیابد.

قبل از بازی‌ها، مانگاها اولین محصول این فرنچایز بودند، هشت سری که سریال در طول ۲۶ فصل که هر کدام بخشی مختلف از بازی ویدئویی را روایت می‌کنند، مورد اقتباس قرار گرفت. قلب سریال اش کچوم است، شاگردی جوان که به دنبال موجوداتی خیالی به نام پوکمون، در کنار دوست پوکمونش پیکاچو می‌گردد. هدفش استاد شدن است اما برای رسیدن به این هدف، باید در تورنمنت‌های مبارزه‌ای مختلفی شرکت کند. با اینکه بازی ویدئویی‌اش منشا همه این فرنچایز بود، سریال Pokémon همچنان در حال پخش است و بسیاری بر این باورند که موفق‌ترین اقتباس تلویزیونی از بازی‌های ویدئویی است.

Halo

سریال

 • کارگردان    استیو کین و کایل کیلن
 • بازیگران    پابلو شریبر، ناتاشا کالزک، الایو گری و...
 • تعداد فصل و قسمت    دو فصل و هفده قسمت
 • نمره IMDB    ۷.۳

فرنچایز Halo کار خودش را در سال ۲۰۰۱ با عرضه اولین بازی‌اش شروع کرد و در طول این دو دهه، چندین بازی از این فرنچایز عرضه شدند، از جمله بازی محصول سال ۲۰۲۱، Halo Infinite. سریال علمی تخیلی جنگی اقتباس شده از این فرنچایز در سال ۲۰۲۲ پخش و به سرعت نیز برای فصل دوم تمدید شد. Halo استودیوی 343 Industries که در تولید بازی‌های این فرنچایز نقش داشته را به عنوان یکی از تهیه کنندگان خود در کنار استیون اسپیلبرگ دارد.

همانند بازی ویدئویی، سریال در قرن بیست و ششم روایت می‌شود، جایی که بین نیروی فضایی ایالات متحده و ارتشی دین سالارانه از بیگانگان به نام کاوننت جنگی در جریان است. جن تیلور، کسی که صداپیشگی کورتونا را در بازی ویدئویی برعهده دارد، در کنار پابلو شریبر در نقش مستر چیف، افسر درجه دار جان-۱۱۷ به نقش آفرینی پرداخته است. اگرچه Halo بابت دستکاری کردن داستان‌های منبع اقتباسش مورد انتقاد قرار گرفته، سریال پر از لحظات اکشن هیجان انگیز و جلوه‌های ویژه جذابی است که به دلتان می‌اندازد ای کاش دسته‌ای در کنارتان بود و می‌توانستید در این سکانس‌ها مشارکتی داشته باشید.

The Cuphead Show!

سریال

 • سازنده    دیو ویسون
 • صداپیشگان    ترو ولنتینو، فرنک تودارو، لوک میلینگتون-دریک و...
 • تعداد فصل و قسمت    سه فصل و سی و شش قسمت
 • نمره IMDB    ۷.۴

رنج سنی خاصی از کودکان قطعاً از The Cuphead Show! لذت خواهند برد، سریالی که بر اساس بازی ویدئویی Cuphead ساخته شده است. هر قسمت سریال با شوخی‌های احمقانه و اسلپ استیکی پر شده که هواداران می‌توانند با خیال راحت به تماشای آن بنشینند و یا بازی آن را انجام دهند. یکم استراتژی لازم است و نیازی به یادگیری حقه و فوت و فن خاصی نیست. بازی کاملاً سرگرم کننده و شاد است.

این انیمیشن کمدی اسلپ استیک تقریباً همانند بازی است. سریال در اینکول آیلز و به سبک انیمیشن‌های دهه سی میلادی روایت می‌شود و داستان دو شخصیت اصلی‌اش، کاپهد و دوستش ماگمن را دنبال می‌کند. این وسیله‌های انسان نما در عین حال بی‌روح داستان، سفرشان را شروع می‌کنند و در طول مسیر با شخصیت‌هایی رو به رو می‌شوند که در بازی ویدئویی نیز حضور دارند. هر داستان بخشی بزرگ از داستانی با تم رسیدن به شیطان را دنبال می‌کند تا بتوانند جان کاپهد را نجات دهند. حقیقتاً با سریال و بازی مسخره‌ای رو به رو هستیم! اما به هر حال، The Cuphead Show! برای فرار از زندگی خسته کننده روزمره اثر فوق العاده‌ای است.

Knuckles

سریال

 • سازندگان    جان وایتینگتون و توبی اشر
 • بازیگران    ادریس آلبا، آدام پلی، کید کادی و...
 • تعداد فصل و قسمت    یک فصل و شش قسمت
 • نمره IMDB    ۶.۲

اسپین آفی از Sonic The Hedgehog که خود اقتباسی از بازی ویدئویی به همین نام است، Knuckles فرمت خاصی را به نمایش درآورده که ترکیبی از لایو اکشن و انیمیشن است تا بتواند شخصیت ناکلز، با صداپیشگی ادریس آلبا را به شیوه‌ای به تصویر بکشد که تا به کنون دیده نشده است. این اکیدنای انسان نما شخصیت اصلی داستان است و اتفاقات آن بعد از Sonic 2 و قبل از Sonic 3 که در سال ۲۰۲۴ قرار است عرضه شود، رخ می‌دهد. هم اکنون، او در زمین زندگی می‌کند و برای جا باز کردن به مشکل برخورده است. اما او ماموریتی دارد: او باید افسر وید ویپل دست و پا چلفتی را آموزش داده تا به یک مبارز تبدیل شد.

Knuckles تنها شش قسمت دارد و اگر از هواداران سونیک هستید، حتماً باید آن را تماشا کنید. بن شوارتز به عنوان سونیک حضوری کوتاه در سریال دارد، اما این بار تمرکز اثر بر روی ناکلز است و او تمام قدرتش را به نمایش گذاشته است.

Gangs of London

سریال

 • سازندگان    گرت ایوانز و مت فلنری
 • بازیگران    جو کول، لوسین مساماتی، میشل فرلی و...
 • تعداد فصل و قسمت    دو فصل و هفده قسمت
 • نمره IMDB    ۸

یک سریال به شدت قدرنادیده گنگستری،‌ بسیاری شاید متوجه نشده باشند که سریال اکشن هیجان انگیز جنایی بریتانیایی Gangs of London بر اساس بازی ویدئویی است. همانند بازی ویدئویی که در سال ۲۰۰۶ عرضه شد، Gangs of London زندگی سازمان‌های خلافکار دشمن و دوستی را دنبال می‌کند که در دنیای زیرزمینی پر از آشوب خلافکاران لندنی مشغول به کار هستند. تنش‌ها وقتی بالا می‌گیرد که رئیس فین والاس (کالم مینی) کشته شده و هیچکس نمی‌داند که دستور آن توسط چه کسی صادر شده است. به دنبال آن، دیگران بر سر اینکه چه کسی می‌تواند امپراطوری خلافکارانه او را به دست بیاورد، باهم درگیر می‌شوند.

با اینکه خشونت درون بازی ویدئویی از سریال بسیار بی‌پرده‌تر است، Gangs of London بابت سکانس‌های اکشن، روایت و بازی بازیگرانش مورد تمجید قرار گرفت. Gangs of London در پایان ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ برای فصل سوم تمدید شد اما تا به کنون هیچ چیزی عرضه نشده است.

روایت کردن بازی‌های ویدئویی در قالب تلویزیون کار سختی است. توانایی مشارکت داشتن از مخاطب گرفته شده و او دیگر در رقم زدن سرنوشت شخصیت‌های داستان نقشی ندارد. از آن سخت‌تر، مخاطب پیچش‌ها و غافلگیری‌ها را از خیلی وقت پیش دانسته و احساساتی و شوکه کردن او کار سخت‌تری است. آثار این لیست، برای سخت‌گیرترین مخاطب خود حداقل سرگرم کننده خواهند بود و می‌توانید از اقتباس بازی ویدئویی محبوبتان لذت ببرید. به نظر شما دیگر چه سریالی لیاقت حضور در این لیست را دارد؟

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد