شناسه خبر: ۶۲۷۱
لینک کوتاه کپی شد

فیلم اکشن ترسناک | فیلم جنگی ترسناک

دلت 148 دقیقه هیجان و وحشت می خواد؟ این 13 فیلم جنگی رو ببین!

جنگ همیشه یک ترس رایج است و فیلم های مرتبط با آن نیز می تواند این حس را همراه با هیجان منتقل کند. در ادامه 13 تا از بهترین فیلم های جنگی با ژانر ترس و هیجان را قرار دادیم.

فیلم جنگی ترسناک

پر بازدید

ترینی‌ها :

فیلم های جنگی ترسناک متفاوت از ژانر ترسناکی است که اختصاصی برای یک فیلم در نظر گرفته می شود چون اکثر این فیلم ها واقعیت ها و چهره ترسناک جنگ هستند. برخی از این فیلم های جنگی شاید ترس را زیاده از حد نشان می دهند در هر صورت می خواهند همچنان این ایده را حفظ کنند که جنگ ترسناک است. در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۳ مورد از بهترین فیلم های جنگی ترسناک آشنا کنیم.

1- The Keep (1983)

فیلم جنگی

فیلم The Keep بر اساس کتابی به همین نام نوشته اف پل ویلسون ساخته شده است، فیلمی درباره گروهی از سربازان نازی که پس از ایجاد پایگاهی در قلعه‌ای فروریخته در کوه‌های کارپات رومانی، شیطانی ماوراء الطبیعی را در جهان جهان رها می‌کنند. یک مورخ یهودی پیر، تئودور کوزا (یان مک‌کلن)، و دخترش ایوا (آلبرتا واتسون) توسط این موجود مرموز از دست نازی‌ها نجات می‌یابند و از آنها خواسته می‌شود تا او را در جهان آزاد کنند.

2- Deathwatch (2002)

فیلم جنگی

پس از گم شدن گروهی از سربازان انگلیسی، آنها به سنگر دشمن پناه می برند، اما یکی پس از دیگری و به آرامی توسط یک مهاجم ناپیدا کشته می شوند. در حالی که این گروه سعی می‌کنند زنده از این سنگر هزارتومانند بیرون بیایند، در شرایی که به خاطر استرس ناشی از مرگ همرزمانشان دچار بی ثباتی روانی می شوند، یکی یکی از بین می روند. چارلی (جیمی بل) موفق می شود از این سنگر جان سالم به در ببرد، اما درست در حالی که او از سنگر فرار می کند، گروه دیگری از سربازان بریتانیایی خود را در حال رسیدن به سنگر می بینند.

3- The Painted Bird (2019)

فیلم جنگی

فیلم The Painted Bird بر اساس رمانی از یرزی کوسینسکی ساخته شده و داستان نوجوانی را دنبال می کند که در دهکده ای بی نام در اروپای شرقی جنگ زده بزرگ می شود. پس از مرگ ناگهانی عمه اش، او خانه خود را ترک می کند اما با وحشت اروپا در طول جنگ جهانی دوم روبرو شود. او در روستاهای چک از روستایی به روستای دیگر می رود و با افراد مختلفی که همگی تحت تأثیر جنگ قرار گرفته اند ملاقات می کند.

4- All the Moons (2020)

فیلم جنگی

فیلم All the Moons که در برخی کشورهای با نام Amaya, the Vampire’s Child نیز شناخته می‌شود، یک فیلم ترسناک اسپانیایی است که در جریان جنگ سوم کارلیست در نیمه دوم قرن نوزدهم روایت می شود. در میان آشفتگی های جنگ، یک دختر یتیم جوان به نام آمایا (ایسیا کارنروس) توسط زنی که تنها به نام “مادر” (ایتزیار ایتونیو) شناخته می شود، به فرزندی پذیرفته می شود. این مادر نسبت به آمایا مراقب و مهربان است اما راز تاریکی در خود دارد: او یک خون آشام است که قصد دارد از آمایا تغذیه کند.

5- Brotherhood of the Wolf (2001)

فیلم جنگی

در طول انقلاب مشهور فرانسه، افسانه‌هایی در مورد موجودی گرگ‌مانند به نام هیولای گوودان شکل گرفت، هیولایی که ظاهراً مسئول یک سری قتل‌ها در منطقه بود. البته، احتمالاً چنین جانوری وجود نداشته است، اما Brotherhood of the Wolf با این افسانه بازی می کند. Brotherhood of the Wolf، یک فیلم اکشن و ترسناک ماجراجویانه، ترکیبی از جلوه های ویژه کامپیوتری و نمایش عروسکی برای این جانور است که توسط کمپانی جیم هنسون طراحی شده بود.

6- Blood Vessel (2019)

فیلم جنگی

فیلم Blood Vessel یک فیلم جنگی ترسناک بسیار مضحک است، اما انصافاً، به نظر می رسد کاملاً از این موضوع آگاه است. یکی از فیلم‌های متعددی که داستان آن در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد، این فیلم گروهی از بازماندگان کشتی غرق شده ای را نشان می‌دهد که با یک کشتی مین‌روب آلمانی به ظاهر رها شده مواجه می شوند. با سوار شدن به این کشتی، بازماندگان متوجه می‌شوند که این کشتی اصلاً رها نشده است، بلکه در عوض یک دسته از خون‌آشام‌های تشنه به خون در آن زندگی می‌کنند.

7- Overlord (2018)

فیلم جنگی

عملیات اورلُرد (Overlord) نام رمز حمله معروف به نرماندی توسط متفقین در طول جنگ جهانی دوم بود که به نام D-Day نیز شناخته می شد. این عملیات شامل مراحل متعددی بود که طی آن نیروهای چترباز پشت خطوط دشمن فرود آمدند تا شرایط را برای فرود در ساحل در صبح روز بعد فراهم کنند. داستان فیلم اکشن و ترسناک Overlord در طی همین عملیات اتفاق می‌افتد، اما یک پیچش هیجان‌انگیز و کلاسیک را به ماجرا اضافه می کند. پس از اینکه یک جوخه چترباز از مسیر تعیین شده برای فرود دور می شود، توسط یک زن جوان فرانسوی به خانه برده می شوند، زنی که آنها را از اتفاق عجیبی در دهکده آگاه می کند.

8- Jacob’s Ladder (1990)

فیلم جنگی

در فیلم Jacob’s Ladder، تیم رابینز، بازیگر برنده جایزه اسکار، نقش جیکوب سینگر، کهنه سرباز جنگ ویتنام را بازی می کند که پس از یک اعزام طولانی و جهنمی به خانه بازمی گردد. اما هیچ چیز آنطور که باید باشد نیست. جیکوب دچار توهمات کابوس‌واری می‌شود که با حضور موجودات هیولایی و ناظرانی مرموز همراه است. جیکوب گیج و ترسیده شروع به جستجوی افرادی می کند که می شناسد، تلاش می کند و مصمم است که بفهمد چه خبر است. در حالی که فیلم در ابتدا طوری وانمود می کند که انگار جیکوب به یک مورد شدید از اختلال استرس پس از حادثه مبتلاست، به زودی مشخص می شود که ماجرای بسیار پیچیده تری در جریان است.

9- Mohawk (2017)

فیلم جنگی

کانینکهاکا که معمولاً به عنوان موهاوک شناخته می شود، اعضای یک قبیله بومی هستند که در اونتاریو، کبک، و ایالت های پنسیلوانیا، ورمونت، نیوجرسی و نیویورک می زیستند. آنها یکی از شش قبیله متعلق به ائتلاف موسوم به هاودنوساونی هستند که به عنوان شش ملت یا ایروکیوز نیز شناخته می شود. آنها همچنین تمرکز اصلی داستان فیلم جنگی ترسناک موهاوک هستند که روایت آن در مورد گروهی از جنگجویان موهاوک است که در طول جنگ ۱۸۱۲ در کانادا و ایالات متحده در کنار آمریکایی ها و انگلیسی ها جنگیدند.

در این فیلم بازیگر مشهور موهاوک، کانیه‌تیو هورن، در نقش اوکواهو، یک زن بومی جوان بازی می کند که درگیر جنگ ۱۸۱۲ می شود، در حالی که خانواده اش بر سر این موضوع بحث دارند که آیا به این جنگ بپیوندد یا بی طرف بماند. پس از یک حمله وحشیانه به مردمش، اوکواهو کنترل امور را به دست گرفته و شروع به تعقیب افراد مسئول در این جنایت می کند، موضوعی که فیلم را به یک فیلم اکشن بدل می کند.

10- The Nightingale (2018)

فیلم جنگی

فیلم بلبل یک فیلم ترسناک روانشناختی است که داستان آن در طول جنگ سیاه قرن نوزدهم استرالیا اتفاق می‌افتد، زمانی که در آن این سرزمین برای تبعید زندانیان بریتانیایی و ایرلندی استفاده می‌شد. این فیلم جنگی ترسناک آیسلینگ فرانسیوسی را در نقش کلر دارد، یک زندانی ایرلندی که به تاسمانی تبعید شده و اکنون به دنبال انتقام از نیروهای استعمارگری است که دختر و شوهرش را به قتل رسانده اند. جنیفر کنت، کارگردان استرالیایی که بیشتر برای فیلم ترسناکش، بابادوک در سال ۲۰۱۴ شناخته می شود، کارگردان این فیلم است و شما را ناامید نمی کند، زیرا بلبل نامزد دریافت جایزه شیر طلایی جشنواره بین المللی فیلم ونیز شد.

11- Trench 11 (2017)

فیلم جنگی

فیلم‌ های مربوط به جنگ جهانی اول کم نیستند، اما یک فیلم ترسناک حول محور این درگیری یک زیرژانر فوق‌العاده جدید و نادر است که بیشتر در بازی‌های ویدیویی و نه فیلم ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. اینجاست که فیلم Trench 11 وارد می شود، یک فیلم ترسناک کانادایی در مورد جنگ جهانی اول که تماشاگران را غافلگیر کرد. داستان این فیلم در سال ۱۹۱۸ در جبهه غربی اتفاق می‌افتد، و روسیف ساترلند در نقش ستوان برتون، یک سرباز کانادایی بازی می کند که به یک مجتمع مرموز آلمانی به نام سنگر ۱۱ اعزام شده است. بعد از گرفتار شدن در اخل این مجتمع، او و هم قطارانش در معرض یک کابوس بی پایان قرار می گیرند.

در داخل سنگر گروهی از سربازان آلمانی هستند که توسط یک کرم انگلی کنترل می شوند که آنها را به قاتلانی تشنه به خون تبدیل کرده است.

12- Under the Shadow (2016)

فیلم جنگی

داستان این فیلم در جنگ شهرها در ایران در دهه ۱۹۸۰ و در طی جنگ ایران و عراق روایت می شود، جایی که مادری به نام شیده (نرگس رشیدی) و دخترش درسا (آوین منشادی) توسط یک هویت مرموز تحت اذیت و آزار قرار می گیرند. در حالی که حملات هوایی مداوم شهر را فرا می گیرد، درسا با پسر جوانی آشنا می شود که علیرغم اینکه “لال” است، در مورد افسانه جن با او صحبت می کند. دیری نمی پاید که جن شروع به ترساندن شیده و دخترش می کند و باعث ایجاد توهم، تجسمات غیرواقعی و حتی حمله به خانواده می شود.

13- Threads (1984)

فیلم جنگی

Threads فیلمی است که بینندگان را به گونه‌ای که غیرممکن به نظر می رسد، مخاطبان را آزار می دهد. فیلم Threads که با بودجه کمی کمتر از یک میلیون پوند ساخته شده است، در مورد این است که اگر جنگ سرد به یک درگیری هسته ای تمام عیار تبدیل شود، چه اتفاقی می افتد. این فیلم که داستان آن در شفیلد، انگلستان اتفاق می‌افتد، توسط بی‌بی‌سی و برای تلویزیون تولید شد و نقدهای تحسین برانگیزی دریافت کرد و نظرات زیادی درباره ترسناک بودن آن وجود دارد. هیچ چیز ماوراءالطبیعه ای در مورد این فیلم وجود ندارد، برخلاف اکثر فیلم های ترسناک جنگی دیگر.

در عوض، عامل ترس ناشی از مشاهده این است که یک پسا آخرالزمان هسته ای چگونه خواهد بود. صحنه های بصری فیلم تکان دهنده، وحشتناک، افسرده کننده و کاملاً ویرانگر هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان