شناسه خبر: ۴۳۱۴
لینک کوتاه کپی شد

سریال شبیه یانگوم | سریال شبیه دونگی

۳ سریال کره ای عالی از کارگردان دونگ‌یی و یانگوم

اگر شما هم به سریال های کره ای مشابه یانگوم و دونگی علاقه دارید، این سه سریال میتونه پیشنهاد جذابی براتون باشه.

سریال کره ای

پر بازدید

ترینی‌ها :

لی بیونگ هون، کارگردان سریال کره‌ ای و سازنده سریال دونگ یی و جواهری در قصر، یکی از چهره های تاثیرگذار در جلب توجه دنیا به سینمای کره است. کارگردان سریال دونگ یی، چند سریال کره ای دیگری هم مشابه این موضوع ساخته که می تواند برای شما جالب باشد. این 3 فیلم هم جزو شاهکارهای کارگردان سریال دونگی است و می تواند برای علاقمندان به سریال کره ای جذاب باشد.

۱. هور جون (Hur Jun) (۱۹۹۹)

سریال دونگی

این سریال که در زمان پخش خود توانست رکورد میزان بیننده را در کشور کره بشکند، دربارۀ زندگی یک پزشک نامدار دوران سلسلۀ چوسئون به اسم هور جون است. هور جون در ابتدا سردستۀ یک گروه خلافکار است، اما وقتی دستگیر و از شهر اخراج می‌شود، با پزشکی به نام «یو» ملاقات می‌کند. یو استعداد ذاتی هور جون را کشف می‌کند و او را به مسیری هدایت می‌کند که غیر قابل مقایسه با گذشتۀ اوست. این سریال را «نسخۀ مردانۀ سریال یانگوم» نامیده‌اند زیرا از جهات بسیاری با آن مشابهت دارد.

2. افسانۀ سودانگ (Ballad of Seo Dong) (2005)

سریال دونگی

این سریال که اسم درست آن «شعر عاشقانۀ سودانگ» است، داستان پشت یکی از قدیمی‌ترین ترانه‌های عاشقانۀ کشور کره را روایت می‌کند. سودانگ یک مرد عادی اهل باکجه است. او یک روز دختر پادشاه کشور همسایه یعنی شیلا را می‌بیند و عاشق او می‌شود؛ عشقی که از طریق یک ترانۀ عاشقانه در همه جا پخش می‌شود. سودانگ در عین حال راز دیگری نیز دارد که می‌تواند سرنوشت قلمرو بکجه را دگرگون کند.

3. دکترِ اسب (Horse Doctor) (2012)

untitled

این سریال که با نام «پزشک پادشاه» هم شناخته می‌شود، روایتی جذاب و آمیخته با طنز از زندگی یک دامپزشک دوران سلسلۀ چوسئون است که با پشت سر گذاشتن مشکلات و ماجراهای فراوان، در نهایت موفق می‌شود با درمان بیماری پادشاه به پزشک مخصوص دربار تبدیل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان