شناسه خبر: ۶۷۷۹
لینک کوتاه کپی شد

نوشیدنی برای گرمازدگی | نوشیدنی روزهای گرم | شربت مناسب روزهای تابستان | شربت برای گرمازدگی

مفیدترین نوشیدنی‌ها برای روزهای داغ تابستان + طرز تهیه

بهترین نوشیدنی ها برای جلوگیری از گرمازدگی در روزهای بی نهایت داغ تابستان را مطابق نظر متخصص طب سنتی به شما معرفی می کنیم. تو گرمای تابستون، خوردن این نوشیدنی ها فراموش نشه!

بهترین شربت ها در تابستان

پر بازدید

ترینی‌ها :

فاضله حیدریان مقدم متخصص طب سنتی، با اشاره به اینکه در فصول گرم سال به دلیل شدت گرمای هوا، قوت هاضمه معده کاهش می‌یابد، گفت: در تابستان و هوای گرم باید از غذاها و نوشیدنی‌های سبک که هضم راحتی دارند استفاده کرد. مطابق نظر متخصص طب سنتی، بهترین نوشیدنی ها برای روزهای گرم تابستان را در ادامه معرفی می کنیم.

وی افزود: در فصل گرما برای پیشگیری از گرما زدگی تهیه شربت سکنجبین و تخم کاسنی، عناب و زرشک و خاکشیر یخ زده و آبلیمو می‌تواند به میزان قابل توجهی مفید باشد.

۳ مدل شربت نذری مخصوص ماه محرم و هوای گرم

شربت سکنجبین و تخم کاسنی

برای تهیه سکنجبین سه پیمانه شکر را با چهار پیمانه آب و یک پیمانه سرکه انگوری یا سرکه سیب بجوشانید، کمی از شربت را با یک قاشق چایخوری تخم کاسنی خیس خورده و یک لیوان آب بنوشید.

شربت عناب و زرشک

۱۰ عدد عناب را له کرده با دو قاشق غذاخوری زرشک در یک و نیم لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند سپس مواد را صاف کرده و با یک قاشق غذاخوری شکر شیرین کنید و خنک بنوشید.

شربت خاکشیر یخ زده و آبلیمو

دو قاشق غذاخوری خاکشیر خیسانده را در جایخی بریزید، دو قاشق غذاخوری شکر، دو عدد لیمو تازه و یک لیوان آب را هم بزنید و یک مکعب خاکشیر یخ زده در آن انداخته و بعد از هم زدن میل کنید.

7 مدل اسموتی طالبی؛ نوشیدنی‌ دلچسب برای این روزهای گرم

شربت به‌لیمو

برای تهیه این شربت پیمانه شکر را با یک پیمانه آب کمی جوشانده، سپس یک پیمانه آب لیمو تازه اضافه کنید و بعد از کمی جوشیدن خاموش کنید، این شربت را با آب خنک رقیق کرده و میل کنید.

دوغ ترش و تخم شربتی

دو قاشق غذاخوری تخم شربتی را در آب خیسانده، با یک لیوان دوغ ترش رقیق مخلوط کنید و خنک بنوشید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان