شناسه خبر: ۶۵۰۱
لینک کوتاه کپی شد

بیماری های رایج تابستان

شایع‌ ترین بیماری‌ های تابستانی را بشناسید!

در فصل تابستان با افزایش دما، نه تنها تحمل هوای گرم غیرممکن می‌ شود، بلکه ممکن است مجموعه‌ ای از بیماری‌ ها را با خود به همراه داشته باشد. در ادامه ببینید.

شایع ترین بیماری تابستان

پر بازدید

ترینی‌ها :

بیماری های تابستان را دست کم نگیرید. گرم شدن هوا می تواند به سلامت بدن آسیب جدی وارد کند و بیماری های تابستان را به همراه داشته باشد. در ادامه با رایج ترین بیماری های تابستان آشنا شوید.

برخی از شایع‌ترین بیماری‌ها در تابستان عبارتند از:

۱. گرمازدگی:

گرمازدگی در اثر قرار گرفتن طولانی‌مدت در دمای بالا ایجاد می‌شود و علائمی چون سردرد، سرگیجه و ضعف دارد. در شرایط خاص ممکن است منجر به بیهوشی، نارسایی اندام‌ها و در نهایت مرگ شود. سرد کردن بدن با آب، قرار گرفتن در هوای خنک یا استفاده از کمپرس یخ راهی برای کنترل آن است.

۲. کم‌آبی:

این یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که در تابستان رخ می‌دهد و حتی مصرف زیاد مایعات هم به طور کامل باعث جبران هدررفت آب بدن نمی‌شود. برای بهبود عملکرد طبیعی جسم، باید بدن را از طریق مصرف مایعات و حتی میوه‌ها آبرسانی کرد.

۳. اوریون:

اوریون یک بیماری ویروسی بسیار مسری به شمار می‌آید و در اوج تابستان، عمدتاً در کودکان، رخ می‌دهد.

۴. آبله مرغان:

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های تابستانی است و علائم شایع آن شامل تاول، خارش پوست، قرمزی، تب شدید، بی‌اشتهایی و سردرد است.

۵. سرخک:

این بیماریِ تابستانی، یک عفونت تنفسی مسری است که توسط ویروس ایجاد می‌شود. علائم اولیه آن شامل تب بالا، سرفه، آبریزش بینی، گلودرد و قرمزی چشم است. این علائم بعداً به بثورات سرخک و لکه‌های کوچک سفید داخل دهان تبدیل می‌شوند.

۶.آفتاب‌ سوختگی:

آفتاب‌سوختگی ناشی از اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید است که به سلول‌های پوست آسیب می‌رساند. قرارگرفتن بیش از حد در معرض اشعه مضر فرابنفش خورشید ممکن است منجر به بثورات دردناک روی پوست شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد