شناسه خبر: ۶۶۳۱
لینک کوتاه کپی شد

ساخت ربات با مغز انسان

قرار دادن مغز انسان در بدن ربات توسط چینی ها؛ فراتر از تصور!

دانشمندان چینی موفق به ساخت رباتی شده‌ اند که از یک مغز انسانی آزمایشگاهی بهره می‌ برد. در ادامه در مورد این اختراع عجیب بیشتر بخوانید.

ربات با مغز انسان

پر بازدید

ترینی‌ها :

در تحولی شگفت‌ انگیز در عرصه فناوری، دانشمندان چینی موفق به ساخت رباتی شده‌ اند که از یک مغز انسانی آزمایشگاهی بهره می‌ برد. این اختراع، تلاشی نوآورانه در راستای ایجاد ماشین‌ های هیبریدی است که قادر به انجام مستقل وظایف متنوع هستند.

این ربات پیشرفته با استفاده از فناوری ویژه‌ای ساخته شده که بافتی مشتق از سلول‌های بنیادی انسانی را با یک تراشه رابط عصبی ترکیب می‌کند. محققان دانشگاه تیانجین و دانشگاه علوم و فناوری چین اظهار داشته‌اند که این تراشه پس از جاسازی به ربات آموزش می‌دهد تا اشیاء را بگیرد و از موانع خاص اجتناب کند.

ارگانوئید مغزی بخشی از شاخه‌ای نوظهور در فناوری است که از رابط‌های مغز و رایانه استفاده می‌کند. توسعه‌دهندگان این فناوری در تلاشند تا بهترین روش برای ترکیب سیگنال‌های الکتریکی مغز با قدرت محاسباتی خارجی را کشف کنند. آنها امیدوارند که این فناوری جدید از طریق رمزگذاری و رمزگشایی در آزمایش‌های مختلف عمل کند.

ربات

دانشگاه تیانجین این سیستم را «اولین سیستم تعامل اطلاعات پیچیده هوشمند مغز روی تراشه منبع باز در جهان» نامیده است. مینگ دونگ، معاون دانشگاه، این فناوری را مغزی کشت شده در محیط آزمایشگاهی توصیف کرده که با یک تراشه الکترود جفت شده است.

این سیستم شباهت‌هایی با پروژه Neuralink ایلان ماسک دارد که از یک رابط هیبریدی مغز-رایانه استفاده می‌کند. Neuralink، که امسال اولین بیمار خود را داشت، شامل کاشت یک تراشه در مغز انسان زیر جمجمه است.

در تحولی مرتبط، دانشمندان ژاپنی راهی برای پیوند بافت پوست واقعی به ربات‌های انسان‌نما یافته‌اند. ویدیویی تکان‌دهنده از اولین صورت رباتی ساخته شده از گوشت انسان، این دستگاه را در حال لبخندی بسیار مرموز نشان می‌دهد.

این پیشرفت‌ها، گرچه هیجان‌انگیز، سؤالات اخلاقی و عملی متعددی را مطرح می‌کنند. در حالی که محققان بر پتانسیل این فناوری‌ها برای کمک به افراد بیمار تأکید می‌کنند، نگرانی‌هایی نیز در مورد مسائل اخلاقی و امنیتی وجود دارد. با پیشرفت این تحقیقات، جامعه علمی و عموم مردم باید در مورد پیامدهای گسترده‌تر این نوآوری‌های پیشرو بحث و تبادل نظر کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد