شناسه خبر: ۶۱۰۳
لینک کوتاه کپی شد

کد مورس چیست | کاربرد کد مورس | تعریف کد مورس

کد مورس چیه و چه کاربردی داره؟

در این خبر می توانید ببینید کد مورس چیست و دقیقا برای چه مواردی کاربرد داشته است.

کد مورس

پر بازدید

ترینی‌ها :

قبل از اختراع تلفن همراه از کد مورس برای فرستادم پیام ها استفاده می کردند. کد مورس در واقع یک وسیله ارتباطی راه دور بود که از طریق تلگراف فرستاده می شد. در ادامه می توانید ببینید کد مورس چیست که این روزها بخاطر بازی همستر دوباره معروف شده است.

کد مورس چیست و چگونه خوانده می‌شود؟

samuel F.B مخترع دستگاه مورس این کد را در دهه ۱۸۳۰ اختراع کرد. او در سال ۱۸۳۲ شروع به کار روی تلگراف الکتریکی کرد، و در نهایت به ثبت اختراع در سال ۱۸۳۷ منجر شد.

کاربرد کد مورس

در قرن ۱۹ تلگراف موجب انقلاب در ارتباطات شد در حالی که کد مورس امروزه به طور گسترده‌ای استفاده نمی‌شود، ولی هنوز شناخته شده است. همچنین در رادیو و هوافضا‌های آماتور نیز یافت می‌شوند. هدایت غیر رادیویی (رادیویی) برج‌های دیدبانی (ndbs) و فرکانس‌های خیلی بالا (VHF) در محدوده هر جهت (vor) ناوبری هنوز از کد مورس استفاده می‌کنند.

این نیز یک وسیله ارتباطی جایگزین برای افرادی است که نمی توانند صحبت کنند یا از دستان خود استفاده کنند (به عنوان مثال، فلج یا قربانیان سکته مغزی ممکن است ازچشمک زدن استفاده کنند). حتی اگر نیاز واقعی به دانستن کد ندارید، یادگیری و استفاده از کد مورس سرگرم کننده است.

کد مورس

آموزش کد مورس

اولین چیزی که در مورد کد مورس باید بدانید این است که این یک کد واحد نیست. حداقل دو فرم از زبان تا به امروز وجود دارد در ابتدا، کد مورس سیگنال‌های کوتاه و بلندی را ارسال می کرد که اعداد را نشان می‌داد که به کلمات تبدیل برمی گشتند. "نقطه ها" و ​​"خطوط" کد مورس اشاره به برش‌ها و فواصل نوشته شده در کاغذ برای ضبط سیگنال‌های طولانی و کوتاه هستند.

کد مورس همستر کامبت جدید امشب و امروز

به دلیل استفاده از اعداد برای کد کردن حروف مورد نیاز یک فرهنگ لغت کد کامل وجود دارد و شامل حروف و نشانه گذاری‌ها نیز است. با گذشت زمان، نوار کاغذی توسط اپراتور‌ها جایگزین شد که می‌توانستند به راحتی با گوش دادن به آن رمزگشایی کنند، اما کدی جهانی نبود. آمریکایی‌ها از کد مورس آمریکایی استفاده کردند. اروپایی‌ها از کد مورس قاره خود استفاده می‌کنند.

در سال ۱۹۱۲، کد مورس بین المللی‌ای یافت شد، تا مردم کشور‌های مختلف نیز بتوانند پیام‌های یکدیگر را بفهمند. هر کدام از مورس‌های آمریکایی و بین المللی هنوز استفاده می‌شوند. زبان مورس هنوز مورد استفاده قرار می گیرند.

کد مورس

یادگیری زبان مورس چگونه؟

یادگیری زبان مورس مانند یادگیری همه زبان‌های دیگر است. یک نقطه شروع خوب با چاپ یک نمودار از اعداد و حروف می تواند آغاز شود. اعداد منطقی، به راحتی قابل درک هستند، بنابراین اگر الفبا را پیدا کردید، با همان‌ها شروع کنید توجه داشته باشید که نماد‌ها متشکل از نقاط و خطوط هستند. این نیز به عنوان "dits" و "dahs" شناخته شده اند. dash یا dah سه بار تا یک نقطه یا dit طول می‌کشد. با یک فاصله کوتاه بین حروف و اعداد را در یک پیام جدا کنید. این فاصله‌ها متفاوت هستند:

 • فاصله بین نقاط و خطوط در یک خط، نقطه (یک عدد) طولانی است.
 • فاصله بین حروف سه واحد است.
 • فاصله بین کلمات هفت واحد است.

کد مورس

راهنمایی برای موفقیت

آیا مشکلی در یادگیری کد‌ها دارید؟ برخی از افراد از ابتدا تا انتها کد‌ها را حفظ می‌کنند، اما یادآوری خواص آن‌ها ساده‌تر است.

 • برخی از حروف، معکوس یکدیگر هستند.
 • به عنوان مثال، حرف A معکوس N است.
 • حروف T و E هر کدام یک کد و از نوع طولانی هستند.
 • حروف A ,I ,M و N از ۲ کد تشکیل شده اند.
 • کلمه‌های D ,G ,K ,O ,R ,U ,W شامل ۳ کد هستند.
 • حروف B ,C ,F ,H ,J ,L ,P ,Q ,V ,X ,Y ,Z شامل کد‌های دارای چهار کاراکتری هستند.

اگر شما متوجه شدید که نمی توانید کل کد را مدیریت کنید، باید یک عبارت مهم در کد مورس یاد بگیرید:SOS. سه نقطه، سه خط و سه نقطه، از سال ۱۹۰۶ یک شکل استاندارد جهانی بوده است. سیگنال "ما را نجات دهید" ممکن است در حوادث اضطراری به چشم بیاید یا با چراغ نشان داده شود.

کد مورس

کد مورس شامل یک سری از نماد‌های طولانی و کوتاه است که کد برای حروف و اعداد تعیین شده اند کد‌ها ممکن است نوشته شوند یا ممکن است با صدا‌ها یا چشمک‌های نور انجام شوند. امروزه شایع‌ترین شکل کد مورس، کد مورس بین المللی است؛ با این حال، کد مورس آمریکایی (راه آهن) هنوز در حال استفاده است.

آموزش وارد کردن کد مورس همستر کمبت

برای دریافت پاداش یک میلیون سکه‌ای کد مورس طبق نقشه راه زیر عمل کنید:

رای فعال کردن حالت کد مورس باید طبق تصویر زیر بر روی گزینه Earn per tap در قسمت بالا (سمت چپ) سه بار ضربه بزنید:

کد مورس همستر

پس از اینکار، هاله قرمز رنگ مانند تصویر زیر بر روی همستر ظاهر می گردد. همچنین عدد ۱.۰۰۰.۰۰۰ با عبارت Daily cipher

کد مورس همستر

 

جدول کد مورس 

کد مورس 19 خرداد همستر

پس از وارد کردن کدهای مورس، با تصویر زیر مواجه خواهید شد که تنها کافیست بر روی Take the prize ضریه بزنید و تمام …!

کد مورس همستر

 

نکته مهم این‌ که بعد از پایان هر حرف و اعمال کد مورس آن، کمی صبر کنید تا حرف انگلیسی برای شما باز شود و در جایگاه بنشیند و از ضربه زدن‌های متوالی و تکراری خودداری کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد