شناسه خبر: ۶۷۷۷
لینک کوتاه کپی شد

برنامه حسینیه معلی به زبان عربی | پخش حسینیه معلی به چند زبان

پخش « حسینیه معلی » به ۵ زبان مختلف در دنیا!

برنامه حسینیه معلی در تلویزیون به دلیل استقبال کشورهای خارجی از این برنامه ، برای اولین بار به ۵ زبان نمایش داده می شود.

برنامه حسینیه معلی

پر بازدید

ترینی‌ها :

چند روزی است که «حسینیه معلی» با گروه‌های جدید و مداحی‌های متفاوت به آنتن شبکه سه آمده و همچون گذشته نجم‌الدین شریعتی آن را اجرا می‌کند. حسینیه معلی به ۵ زبان مختلف قرار است نمایش داده شود.

به گفته تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی، مأموریت اصلی «حسینیه معلی» مثل تمام حسینیه‌ها روضه‌خوانی و برپایی مجلس عزای اهل‌بیت (ع) است. همان‌طور که در کنار پخش مداحی‌ها و آیین‌های مختلف، با حضور حجت‌الاسلام کرمی در میز ذاکرین، بحث‌های معرفتی و بازگو کردن شعور عاشورایی اتفاق می‌افتد.

با تغییراتی که در میز ذاکران و مداحان اتفاق افتاده، محمدرضا طاهری در سری جدید حضور دارند. سیدرضا نریمانی و نزار قطری هم که از فصل گذشته در «حسینیه معلی» ماندگار شدند و مهدی رسولی بعد از یک فصل غیبت دوباره به این برنامه برگشت. حجت‌الاسلام مصطفی کرمی هم بعد از یک تجربه حضور در «حسینیه معلی» یک بار دیگر در ایام محرم کنار دیگر مداحان میز ذاکران حضور پیدا می‌کند.

این برنامه همچنین تغییراتی در دکور داشته است و کمی با فصل قبل متفاوت‌تر خواهد بود.

در کنار این اتفاقات، برای اولین بار با توجه به استقبال گسترده کشور‌های خارجی از فصول گذشته حسینیه معلی امسال همزمان با پخش حسینیه معلی در دهه اول محرم از شبکه سه سیما و قرآن، ترجمه این برنامه به زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو و ترکی نیز انجام شده و از شبکه های مختلف خارجی پخش می‌شود.

نکته جالب این است که پخش «حسینیه معلی» در کشورهای لبنان، پاکستان، ترکیه و برخی دیگر همزمان با پخش در ایران اتفاق می‌افتد و به درخواست خود این کشورها، برنامه ترجمه شده و بنابر اعلام سازندگان این برنامه، با استقبال خوبی هم مواجه شده است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد