شناسه خبر: ۶۵۹۵
لینک کوتاه کپی شد

عوارض خوردن کرم گیلاس | مضرات خوردن گیلاس کرم زده | خوردن گیلاس کرمو

کرم گیلاس رو بخوریم چه بلایی سرمان میاد؟ | کرم گیلاس داخل بدن زنده می ماند؟

اگر به طور اتفاقی گیلاس یا آلبالوی کرم زده خوردیم برای بدنمان چه اتفاقی می افتد؟ با ترینی ها همراه باشید.

خوردن گیلاس کرم زده

پر بازدید

ترینی‌ها :

برای همه ما پیش آمده که کرم های داخل گیلاس یا آلبالو را به طور تصادفی خورده باشیم. اما پس از خوردن گیلاس های کرم خورده، چه اتفاقی برای ما می افتد؟ یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: کرم‌های داخل گیلاس سمی نیستند و نمی‌توانند در بدن انسان زنده بمانند، بنابراین مصرف تصادفی آنها برای سلامت خطری ندارد.

 گلبن سهراب متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه چندین گونه مگس مختلف از آفت‌های میوه گیلاس محسوب می‌شوند، اظهار کرد: این مگس‌ها از مگس‌های خونی کوچک‌تر هستند و تخم‌های آنها زیر پوست گیلاس قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه معمولاً در هر گیلاس فقط یک تخم گذاشته می‌شود که بین ۵ تا ۸ روز به لارو یا همان کرم تبدیل می‌شود، افزود: این کرم‌های کوچک به یک سمت هسته می‌روند که فرآیند آن بین ۱۰ روز طول می‌کشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: اگر از حشره کش‌های مناسب استفاده نشود در بیشتر باغ‌ها بیش از ۷۰ درصد گیلاس‌ها آلوده به کرم هستند.

سهراب ادامه داد: کرم‌های داخل میوه گیلاس سمی نیستند و نمی‌توانند در بدن انسان زنده بمانند، بنابراین مصرف تصادفی آنها هیچ خطری برای سلامت ندارد.

روش تشخیص گیلاس حاوی کرم:

وی توصیه کرد: گیلاس‌های آلوده به آفت و کرم معمولاً روی آب شناور می‌مانند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

  • ناشناس ارسالی در

    اطلاعات مفیدی بود تشکر🌸

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان