شناسه خبر: ۶۵۲۲
لینک کوتاه کپی شد

مرگ یک ربات از کار زیاد

عجیب ترین خبر امروز: خودکشی یک ربات در کره جنوبی!

مقامات کره جنوبی در حال بررسی حادثه عجیب "خودکشی" یک روبات هستند. جزئیات این خبر عجیب را در ادامه بخوانید.

ربات

پر بازدید

ترینی‌ها :

مقامات کره جنوبی در حال بررسی حادثه عجیب "خودکشی" یک روبات هستند. این شوخی نیست، بلکه واقعیتی است که در آن یک روبات ظاهراً به دلیل عدم تحمل ساعات کاری طولانی، خود را از بالای پله‌ها به پایین پرتاب کرده است. 

مسئولان در حال بررسی قطعات روبات هستند تا علت دقیق این رفتار را مشخص کنند. ایمن عیتانی، کارشناس فناوری اطلاعات، در مصاحبه با برنامه "الصباح" شبکه اسکای نیوز عربی می‌گوید: "انسان‌ها تمایل دارند همه چیز را از دریچه تجربیات انسانی ببینند و حتی به ماشین‌ها نیز ویژگی‌های تفکر و احساس شبیه انسان نسبت دهند."

خودکشی یک ربات

عیتانی توضیح می‌دهد که این اتفاق می‌تواند برای هر دستگاه دیگری مانند کامپیوتر یا تلفن همراه نیز رخ دهد. گاهی دستگاه‌ها دچار اختلال می‌شوند و پس از مدتی دوباره به کار عادی خود باز می‌گردند. در این مورد، احتمالاً یک نقص فنی ساده رخ داده و دستگاه به دلیل نزدیکی به پله‌ها سقوط کرده و آسیب دیده است.

با این حال، تعامل ما با روبات‌های هوشمند و دستیاران دیجیتال مانند الکسا و سیری، باعث می‌شود نوعی انعکاس رفتاری در ما ایجاد شود و حتی با احترام با آن‌ها صحبت کنیم.

برخی افراد از حقوق روبات‌ها صحبت می‌کنند، موضوعی که اگر به طور رسمی پذیرفته شود، می‌تواند پیامدهای جدی داشته باشد و حتی به وضع قوانینی برای مجازات نقض حقوق روبات‌ها منجر شود.

ایلان ماسک اخیراً پیش‌بینی کرده که در پنج سال آینده، روبات‌ها از نظر هوش و مهارت از انسان‌ها پیشی خواهند گرفت. همچنین انتظار می‌رود که روبات‌ها در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده قابلیت‌های حافظه فوق‌العاده‌ای داشته باشند، اما این به معنای داشتن احساسات انسانی نیست.

عیتانی تأکید می‌کند که حقوق حیوانات با حقوق انسان و همچنین با حقوق احتمالی روبات‌ها در آینده کاملاً متفاوت است. او معتقد است که بشریت هنوز راه درازی تا دستیابی به پیشرفت قابل توجه در این زمینه در پیش دارد و در حال حاضر، ما هنوز بسیار از این مرحله دور هستیم.

این حادثه عجیب توجه جهانی را به خود جلب کرده و بحث‌های جدیدی را درباره آینده هوش مصنوعی و تعامل انسان با ماشین‌ها برانگیخته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد