شناسه خبر: ۶۴۱۷
لینک کوتاه کپی شد

سیل ۵ تیر ۱۴۰۳

فاجعه ترین لحظات از سیل هولناک سوادکوه! + ویدیو و تصاویر

در اثر سیل شب گذشته، بخش هایی از شهرستان سوادکوه و روستاهای اطراف آن دچار آبگرفتگی شدید شدند و خسارات زیادی به خودرو های حاضر در مسیر وارد شد.

سیل سوادکوه

پر بازدید

ترینی‌ها :

سیل سوادکوه در تاریخ 5 تیر 1403 رخ داد و خسارات زیادی به همراه داشت. رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت  ۳ نفر در سیل سوادکوه مفقود شدند که نیروهای هلال احمر کماکان در حال عملیات جست‌وجو هستند. در ادامه تصاویر و ویدیوهای هولناک از سیل سوادکوه را ببینید.

مدیرعامل هلال احمر مازندران از ۲ مورد مفقودی در حادثه سیلاب شب گذشته در سوادکوه خبرداد و گفت:‌ جستجوی امدادگران این نهاد برای یافتن این افراد ادامه دارد. این ۲ نفر خانم ۴۵ ساله و دختر ۱۵ساله هستند.

ویدیو از سیل هولناک سوادکوه

غلامعلی فخاری روز چهارشنبه افزود: علاوه بر ۵۰ مورد اسکان که از این تعداد ۴۰ مورد در پایگاه گدوک و ۱۰ مورد در پایگاه ارفعدهاسکان داده شدند. ۱۱ مورد تخلیه آب منازل مسکونی در روستای کردآباد انجام شده است.

سیلاب ۲۴ ساعت گذشته منجر به بروز حوادثی در نقاط مختلف استان مازندران شد که مفقود شدن تعدادی خودرود در جاده سوادکوه و تخریب بخشی از از محورهای فرعی جاده هراز بخشی از جمله پیامدهای این حادثه است.

سیل سوادکوه

‌طبق پیش‌بینی‌ها و هشدارهایی که در روزهای اخیر اعلام شد، بارش شدید باران در ارتفاعات منجر به وقوع سیل شد به طوری که بارندگی در چند نقطه از سوادکوه منجر به راه افتادن جریان‌های سیلابی شد و در منطقه طالع‌رودبار با ورود جریان شدید سیلاب واریزه‌ای جاده را بست و تعدادی از مسافران مسیر را با مشکل مواجه کرد.

برآوردهای اولیه نشان می‌دهد این سیل دست‌کم ۴۰۰ هزار متر مکعب مصالح و واریزه کوهی به سمت جاده سوادکوه روانه کرد که منجر به گرفتار شدن خودروها شد.

همچنین شب گذشته در محور چالوس تخته های سنگ در محدوده تونل ولی آباد در جاده کندوان سقوط کرد که با اعزام تیم های راهداری و ماشین آلات جابه جایی تخته سنگ ها در سطح محور و تسهیل در تردد خودروها انجام شد.

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اسکان اضطراری ۵۰ نفر در سیلاب شب گذشته پل سفید شهرستان سوادکوه در استان مازندران، از تخلیه آب ۱۱ منزل مسکونی توسط نیرو های عملیاتی این جمعیت خبر داد.

سیل سوادکوه

۱۶ خودرو در محور سوادکوه گرفتار سیل شدند

 مدیرکل مدیریت بحران مازندران از وقوع سیل و وارد شدن جریان واریزه‌ای به محور سوادکوه در محدوده طالع‌رودبار خبر داد و گفت: بر اثر بارش‌های شدید شب گذشته در برخی مناطق استان از جمله سوادکوه جریان‌های سیلابی به وقوع پیوست که در منطقه طالع‌رودبار سوادکوه منجر به ورود جریان واریزه‌ای به جاده و گرفتار شدن ۱۶ خودرو در سیل شد.

محور سوادکوه تا پایان هفته مسدود است

  رییس پلیس راه مازندران از انسداد جاده سوادکوه در هر ۲ مسیر رفت و بر برگشت به علت وقوع سیلاب تا پایان هفته جاری خبرداد.

سرهنگ یدالله جهان تاب روز چهارشنبه در کفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر ۲ مسیر جاده سوادکوه به علت وقوع سیلاب شب گذشته تا اطلاع بعدی مسدود است و رانندگان می توانند از دیگر محورهای جایگزین از جمله جاده چالوس و هراز برای عزیمت به تهران استفاده کنند.

سیل سوادکوه

جاده سمنان - فیروزکوه مسدود است

رییس پلیس راه سمنان گفت: محور سمنان به فیروزکوه، به دلیل انسداد راه در استان مازندران بر اثر سیلاب در محدوده سوادکوه، تا اطلاع بعدی مسدود است.

سرهنگ موسی بزرگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش باران و وقوع سیلاب در سوادکوه استان مازندران موجب ویران شدن پل شد و به همین دلیل محور ارتباطی سمنان به مازندران از محور سمنان به فیروزکوه مسدود است.

وی ادامه داد: گفته می‌شود برای ترمیم مسیر چند روز زمان نیاز است و زمان دقیق بازگشایی مسیر سمنان - فیروزکوه اکنون مشخص نیست و به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رییس پلیس راه سمنان گفت: با توجه به شرایط کنونی لازم است مسافران ضمن پرهیز از سفرهای غیرضروری، از مسیرهای جایگزین استفاده کنند. جاده سمنان- فیروزکوه، یکی از محورهای ارتباطی مهم استان‌های مرکزی با شمالی کشور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان