شناسه خبر: ۶۲۴۴
لینک کوتاه کپی شد

درگذشت حجاج ایرانی در مکه ۱۴۰۳

افزایش فوت حجاج ایرانی در مکه | جان باختن ۱۱ زائر ایرانی در حج بر اثر گرمازدگی

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: متاسفانه ۱۱ زائر ایرانی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۶ زائر بستری در بیمارستان‌های عربستان داریم.

مکه

پر بازدید

ترینی‌ها :

معاون حج سازمان حج و زیارت هلال احمر، گرمازدگی و بیماری قلبی و عروقی را دلیل فوت حاجیان ایرانی در مکه امسال اعلام کرد. طاهر درودی روز سه‌شنبه درباره این خبر گفت: تا کنون ۱۱ زائر ایرانی در مکه امسال فوت کردند بیشتر این افراد بخصوص در ایام تشریق به دلیل کهولت سن و گرمازدگی فوت کردند.

پیرحسین کولیوند با اشاره به این که کلینیک‌های تخصصی جمعیت هلال احمر آماده ارائه خدمات به حجاج‌ هستند، گفت: در مکاتب پزشکی و کلینیک‌های تخصصی جمعیت، کادر درمان به بیش از ۱۱ هزار نفر از حجاج ارائه خدمت کردند.

وی ادامه داد: کادر درمان و تیم‌های واکنش سریع، همراه با حجاج ایرانی، برای انجام اعمال خود و کمک به حجاج، برای رمی جمرات می‌روند و آماده ارائه خدمات به آن‌ها هستند.

فوت حجاج در مکه

وی افزود: تاکنون متاسفانه ۱۱ زائر ایرانی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۶ زائر بستری در بیمارستان‌های عربستان داریم اما به طور کلی، وضعیت سلامت زائران ایرانی در حج، خوب و مناسب است.

رئیس جمعیت هلال احمر، ادامه داد: برخی از زائرانی که فوت کردند، بیماری زمینه‌ای داشتند و برخی دیگر در اثر گرمازدگی جان خود را از دست داده‌اند. پیکرها براساس درخواست خانواده متوفی تعیین تکلیف می‌شوند. اگر درخواست مبنی بر بازگشت به ایران باشد، کارهای انتقال انجام می‌شود. اگر درخواست برای خاکسپاری در عربستان باشد، با توجه به شرایط، نسبت به این خواسته اقدام می‌شود.

کولیوند با بیان این که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، هماهنگی و برنامه ریزی‌های خوب و دقیقی با وزیر بهداشت و درمان و هلال‌احمر عربستان داشته است، افزود: با این برنامه ریزی‌ها یک دستگاه هلی‌کوپتر برای انتقال حجاج ایرانی که نیاز به دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، در صحرای عرفات به ایران اختصاص یافت که خوشبختانه مورد استفاده قرار نگرفت.

بنابر اعلام جمعیت هلال احمر، وی ادامه داد: در مجموع همراهی هلال‌احمر عربستان و وزارت بهداشت و درمان این کشور با هلال احمر ایران، خوب و دقیق است و با پشتیبانی آن‌ها و حمایت کادر درمان جمعیت، همه حجاج ایرانی در شرایط خوبی قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

 • ناشناس ارسالی در

  وقتی ما خودمان این همه گرسنه داریم.حج همینجاست. چرا،راه دور میرین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ترینی‌ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد