شناسه خبر: ۶۰۷۳
لینک کوتاه کپی شد

معرفی مسعود پزشکیان | اصالت مسعود پزشکیان

«مسعود پزشکیان» کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۳ کیست؟

در این خبر درباره مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ۱۴۰۳ ریاست جمهوری پرداخته شده است.

مسعود پزشکیان

پر بازدید

ترینی‌ها :

مسعود پزشکیان یکی از 6 نامزد تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان برای انتخابات کاندید ریاست جمهوری است. ما در این خبر به بیوگرافی مسعود پزشکیان پرداخته ایم. در ادامه می توانید ببینید مسعود پزشکیان کیست و متولد چه شهری است.

مسعود پزشکیان کیست؟

پس از اعلام اسامی ۶ نامزد تأیید صلاحیت‌ شده از سوی شورای نگهبان، چهره کاندیدا‌هایی که برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باهم رقابت می‌کنند، مشخص شد.

مسعود پزشکیان متولد ۷ مهر ماه ۱۳۳۳ در مهاباد و هم اکنون نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو است. او سابقه نمایندگی در ادوار هشتم، نهم، دهم (نایب رئیس) و یازدهم مجلس و همچنین سابقه فعالیت به عنوان وزیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت هشتم (اصلاحات) و ریاست بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز را در کارنامه سوابق خود دارد.

مسعود پزشکیان

پزشکیان دارای مدرک دکترای حرفه‌ای پزشکی و تخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین فوق تخصص جراحی قلب از دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

وی پیشتر دو مرتبه برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در دوره‌های یازدهم (سال ۱۳۹۲) و سیزدهم (سال ۱۴۰۰) نام نویسی کرده بود که در سال ۱۳۹۲ پیش از اعلام اسامی افراد احراز صلاحیت شده، به نفع آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی دیگر داوطلب نامزدی این انتخابات از ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف داد و در سال ۱۴۰۰ نیز از سوی شورای نگهبان احراز صلاحیت نشد.

سابقه حضور در جبهه جنگ ایران و عراق

در دوران جنگ ایران و عراق، دکتر مسعود پزشکیان نقش فعالی ایفا کرد. وی مسئولیت اعزام اکیپ‌های پزشکی به جبهه‌های جنگ را بر عهده داشت. علاوه بر این مسئولیت، دکتر پزشکیان خود نیز به عنوان پزشک و همچنین رزمنده در جبهه‌های جنگ حضور یافت و به ارائه خدمات پزشکی و حضور در میدان نبرد پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان