شناسه خبر: ۵۳۳۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار زرد هواشناسی برای ۵ استان | آب و هوای امروز 22 اردیبهشت

جهت اطلاع از جزئیات کامل هواشناسی امروز شنبه 22 اردیبهشت 1403 این گزارش از سایت ترینی ها را تا انتها مطالعه کنید.

هواشناسی

پر بازدید

ترینی‌ها :

گزارش هواشناسی امروز 22 اردیبهشت 1403 اعلام شد. در این بخش از سایت ترینی ها جدید ترین جزئیات اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی را برایتان ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید تا از گزارش جدید و هشدار هواشناسی برای 5 استان کشور آشنا شوید.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «شدت بارش‌ها در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان، غرب کردستان و کرمانشاه برای امروز شنبه (۲۲ اردیبهشت) با هشدار سطح زرد هواشناسی همراه است رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک، با احتمال تگرگ در نقاط مستعد رخ می‌دهد.»

فریبا گودرزی افزود: «یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) گستره بارش‌ها در غرب و جنوب غرب، سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه جنوبی البرز خواهد بود. هشدار زرد برای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه،، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی، گیلان، تهران، البرز، شمال و غرب خوزستان، غرب مازندران، قزوین و قم صادر شده است.»

کارشناس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: «دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) و سه‌شنبه(۲۵ اردیبهشت) با تشدید شدن بارش‌ها در این مناطق دامنه بارش به مرکز دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و جنوبی و سواحل شرقی دریای خزر می‌رسد و روز سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) علاوه بر این مناطق بخش‌هایی از شمال شرق و جنوب کشور را نیز دربرمی‌گیرد.»

به گفته گودرزی، دمای هوا تا یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) برای نیمه غربی و تا دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) نیمه شرقی به طور نسبی افزایش پیدا می‌کند.

خیزش گرد و خاک درشرق و جنوب شرق به ویژه در منطقه زابل پیش‌بینی شده‌ و آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

پایتخت نیز آسمانی صاف گاهی ابری و همراه با وزش باد را تجربه می‌کند. نوسانات دمایی تهران نیز بین ۱۵ و ۲۴ درجه سانتی‌گراد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان