شناسه خبر: ۵۲۹۴
لینک کوتاه کپی شد

قطع نخاع نوزاد گلستانی

قطع نخاع نوزاد ۵ ماهه گلستانی بر اثر شکستن قلنج!

کودک 5 ماهه گلستانی بر اثر شکستن قلنج در گلستان قطع نخاع شد. جزئیات این حادثه را در ادامه بخوانید.

نوزاد 5 ماهه گلستانی

پر بازدید

ترینی‌ها :

قطع نخاع یک کودک 5 ماهه گلستانی تلخ ترین خبر امروز بود. گفته شده است یکی از آشنایان برای شکستن قلنج این کودک 5 ماهه گلستانی، باعث این اتفاق بوده است. در ادامه جزئیات این اتفاق تلخ برای کودک 5 ماهه گلستانی را بخوانید.

 یک کودک 5 ماهه در اثر شکستن قُلنج از ناحیه گردن دچار قطع نخاع شد. این خبر تلخ را یکی از پزشکان متخصص شهر گلستان اعلام کرد و گفت: چند روز پیش یک کودک با اعلام عدم تحرک در ناحیه دست و پا به مطب مراجعه کرد.

به دنیا آمدن نوزادی با دم ۱۲ سانتی متری + تصویر

دکتر مسعودی با اشاره به توضیحات پدر و مادر این کودک، خاطر نشان کرد: کودک ۵ ماهه کاملاً سالم بود و از ناحیه دست و پا مشکل نداشت تا زمانی که چند روز پیش یکی از بستگان نوزاد کودک را بغل می‌کند و  قُلنج  کودک را می‌شِکَنَد.

قلنج کودک 5 ماهه

 آنطور که این متخصص اطفال می‌گوید: متأسفانه شکستن قُلنج باعث قطع نخاع این نوزاد شده بطوری که دیگر قادر به حرکت از ناحیه دست و پا نیست و فعلاً در تخت عملِ جراحی است. با این حال، بعید به نظر می‌رسد که دیگر بهبود پیدا کُنَد.

این حادثه ناگوار بار دیگر خطرات شکستن قُلنج به خصوص در کودکان را به وضوح نشان می‌دهد. متخصصان پزشکی بارها هشدار داده‌اند که شکستن قُلنج می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد، از جمله آسیب به اعصاب، رگ‌ها و حتی مرگ.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان