شناسه خبر: ۵۱۵۰
لینک کوتاه کپی شد

تاریخ پخش سریال سلمان فارسی

زمان پخش سریال «سلمان فارسی» مشخص شد! + اسامی بازیگران

سریال سلمان فارسی مدت زیادی است که از شروع ساخته آن گذشته و افراد زیادی منتظر مشخص شدن زمان پخش آن هستند.

سریال سلمان فارسی

پر بازدید

ترینی‌ها :

سریال سلمان فارسی، مجموعه تلویزیونی ایرانی در حال ساخت به کارگردانی و نویسندگی داوود میرباقری است. سریال سلمان فارسی مجموعه بزرگ‌ترین پروژه تاریخ نمایش ایران محسوب می‌ شود. سریال سلمان فارسی، داستان این شخص را در سه دوران تاریخی امپراتوری بیزانس، امپراتوری ساسانی و صدر اسلام به تصویر می‌ کشد.

تصویربرداری آن از ۱۰ دی ۱۳۹۸ آغاز شده است. این مجموعه قرار است در ۶۰ قسمت ساخته شود. در ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ مستندی با نام سلمان از آغاز مربوط به مراحل تولید و پشت صحنه فصل یکم این مجموعه پخش شد. انتظار می‌رود که پخش سلمان فارسی از سال ۱۴۰۵ آغاز شود.

بازیگران ایرانی و خارجی از کشورهای یونان، مراکش، تونس و ... در این سریال بازی خواهند کرد.

اسامی بازیگران سریال سلمان فارسی که تاکنون مقابل دوربین رفته اند.

فرهاد اصلانی

محمدرضا هدایتی

مرحوم چنگیز جلیلوند

علی دهکردی

رامونا شاه

احترام برومند

مهدی فقیه

علیرضا مهران

سیامک اطلسی

حسین یاری

تاکنون چند بازیگر خارجی و حدود 1500 بازیگر تئاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.

زمان پخش سریال پایتخت 7 مشخص شد!

صبحت های حمید جبلی در مورد زمان پخش سلمان فارسی

به نقل از روابط‌عمومی معاونت سیما، پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما با همراهی محسن برمهانی معاون سیما از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» بازدید کرد و در جریان روند تولید آن قرار گرفت. در این بازدید مهدی نقویان رییس سیمافیلم و جمعی از مدیران ستادی معاونت سیما حضور داشتند.

سریال سلمان فارسی

جبلی درابتدای این بازدید همراه با داود میرباقری کارگردان، برمهانی معاون سیما و حسین طاهری تهیه‌کننده و گروه همراه به تماشای سکانس‌هایی از پروژه نشستند و سپس بخش‌هایی از سریال در حضور وی تصویربرداری شد.

سکانسی که در بازدید جبلی تصویربرداری شد، مربوط به بازی انوش معظمی و حضور هنروران بسیاری بود که در کنار این بازیگر قرار داشتند و به خاطر دقت و حساسیتی که میرباقری در کارگردانی دارد، این سکانس چند بار تکرار شد تا مورد تایید کارگردان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: امسال یکی از سخت‌ترین سال‌های تولید سریال در طول این هفت سال است که تولید این سریال آغاز شده است. می‌توانم بگویم امسال یک سال سرنوشت‌ساز است. لذا وظیفه ما در سازمان صدا و سیما است که از همه ظرفیت‌ها و اختیارات‌مان استفاده کنیم تا این مجموعه طبق برنامه‌ریزی پیش برود. چون استاد میرباقری و همکاران‌شان با جدیت مثال‌زدنی کار را پیش می‌برند. در سرمای زمستان و در مناطق پربرف و در گرمای تابستان زیر آفتاب کار را با دقت و وسواس و حساسیت دنبال می‌کنند. امیدوارم ما و همکاران‌مان در سازمان و به خصوص سیمافیلم هم بتوانیم همچون گذشته در خدمت‌شان باشیم.

سریال سلمان فارسی

در ادامه میرباقری در باره روند تولید سریال افزود: فصل تولد سلمان را گرفته‌ایم و این روزها کار ادامه دارد. در اصل سکانس‌ها مربوط به بودخشان (پدر سلمان) ، فرماندار جی است که در آتشکده ماربین مقابل دوربین می‌رود.

وی در پاسخ به این پرسش که کار چه زمانی به پایان خواهد رسید هم گفت: ما طبق برنامه پیش می‌رویم؛ تدوین هم در حال انجام است و تلاش‌ می‌کنیم سریال را سال ۱۴۰۵ به پخش برسانیم.

حسین طاهری تهیه‌کننده مجموعه «سلمان فارسی» هم درباره تولید سریال گفت: «سلمان فارسی» یکی از مجموعه‌های بزرگ صدا و سیما است که در تولید آن هم نگاه مدیران و هم نگاه ما به آینده و نسل‌های بعدی است. اینجا یک دانشگاه عظیم است که نسل‌ها را برای صنعت فیلمسازی رشد می‌دهد.

وی ادامه داد: در معماری مجموعه تلاش شد تا یک کار جدی از ایران باستان را به جا بگذاریم. دوره‌ای که مغفول مانده بود اما با همت دکتر جبلی این بستر ایجاد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان